Znamy gwiazdę wieczoru tegorocznych Dni Kruszwicy [VIDEO]-MojaKruszwica.plZnamy gwiazdę tegorocznych Dni Kruszwicy, które odbędą się 15 i 16 czerwca. Szczegóły dotyczące planowanych imprez ma wkrótce udostępnić Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit". Naszej redakcji udało się dowiedzieć kto będzie gwiazdą najważniejszego wieczoru w roku.

Gwiazdą tegorocznych Dni Kruszwicy, będzie zespół Kombii. W jego składzie gra Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk, Adam Tkaczyk oraz Wojciech Horny.Grupa powstała w 2003 roku przez trzech byłych członków zespołu Kombi, którego częściowo jest kontynuacją. Muzyka zespołu jest już bowiem odmienna, oparta na partiach gitary elektrycznej.


Zespół ma na swoim koncie wiele sukcesów. 11 lipca 2003 roku odbył się inauguracyjny koncert w Operze Leśnej w Sopocie, transmitowany na żywo przez TVP2.

Sezon lato-jesień 2003 wypełniła trasa koncertowa po wielu miastach Polski, podczas której Kombii było entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność. Na przełomie 2003-2004 zespół rozpoczął pracę nad tworzeniem premierowego materiału na nową płytę. 

W tym czasie nawiązał współpracę z producentem muzycznym Rafałem Paczkowskim (laureat Fryderyka 2003) i od marca rozpoczął nagrywanie nowej płyty, której wydanie przewidziano na wrzesień 2004.Wiosną 2004 r. Kombii podpisało wieloletni kontrakt płytowy z przedsiębiorstwem Universal Music Polska. 25 października 2004 r. miała miejsce premiera płyty Kombii C.D. Znalazły się na niej premierowe utwory, z których jeden – „Sen się spełni” – odnosił już sukcesy na listach przebojów. Jesienią zespół zagrał kilkanaście koncertów.
Na początku 2005 roku zespół wyjechał na koncerty do Stanów Zjednoczonych i Kanady. W lutym w sklepach muzycznych pojawiła się reedycja płyty C.D. Specjalne dwupłytowe wydanie zostało wzbogacone o 11 utworów zespołu Kombi z lat osiemdziesiątych w nowych aranżacjach.W maju zespół Kombii wystąpił podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i otrzymał Superjedynkę w kategorii „Album roku – pop” za płytę C.D. W czerwcu zespół został zaproszony do udziału w Festiwalu TopTrendy jako gwiazda wieczoru. Podczas koncertu transmitowanego na żywo w telewizji Polsat, zespołowi Kombii została wręczona platynowa płyta.Lato 2007 zespół Kombii spędził grając koncerty. Pierwszym singlem zespołu z płyty Ślad było tytułowe nagranie. Drugim – utwór Myślę o Tobie, trzecim utwór Merenge, a czwartym i ostatnim piosenka Awinion.W 2008 roku ukazała się płyta D.A.N.C.E. zawierająca remiksy nagrań zespołu. Podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2014 roku zespół zdobył radiową Jedynkę w konkursie "Super Premiery".

Szczegóły dotyczące Dni Kruszwicy już wkrótce.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz