Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Skorzystaj i porozmawiaj o problemach-MojaKruszwica.pl
Przyszły tydzień to wizyty Rzecznika Praw Obywatelskich w Nakle,Tucholi, Chojnicach, Człuchowie, Wałczu, Szczecinku oraz Inowrocławiu.Są to miejscowości, których RPO nie zdołał wcześniej odwiedzić w czasie spotkań regionalnych w województwie kujawsko-pomorskim, pomorskim i zachodniopomorskim.


- Spotkania, na które zaprasza Adam Bodnar, są otwarte dla każdego. Każdy może opowiedzieć o problemach, z którymi się zmaga on sam, albo jego społeczność. Rzecznik albo przyjmuje sprawę do interwencji albo podpowiada, co w takiej sprawie można zrobić. Można też w czasie tych spotkań złożyć wniosek w indywidualnej sprawie bez mówienia o tym na forum publicznym – Rzecznikowi towarzyszy prawnik, któremu można wyłożyć swoją sprawę (Uwaga, warto mieć ze sobą dokumenty i zostawić prawnikowi ich kopie – wtedy sprawę szybciej można załatwić) - podaje Agnieszka Jędrzejczyk zastępca dyrektora Zespołu Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej.

Możliwość spotkania z Rzecznikiem Prawo Obywatelskich będzie w siedzibie Fundacji Ekspert-Kujawy 16 kwietnia w godzinach od 10.30 do 12.30 przy ulicy Dworcowej 65 w Inowrocławiu.

- Spotkania regionalne organizowane są co miesiąc – za każdym razem w innym regionie kraju. Bardzo wiele zgłoszonych spraw dotyczy praw osób z niepełnosprawnościami, seniorów, ale także uciążliwych inwestycji w pobliżu, wysokość świadczeń, problemy lokatorów - podaje Jędrzejczyk.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz