Premiera filmu "Gra" w kruszwickim "Ziemowicie". Zobacz trailer [VIDEO]-MojaKruszwica.plNa 2 maja zaplanowano premierę filmu "Gra", która odbędzie się w kruszwickim "Ziemowicie". Sztukę Michała Walczaka wyreżyserował Paweł Lewartowski.

Prapremiera filmu "Gra" to projekt przygotowany przez grupę filmową "Lew Art". W skład grupy wchodzą Paweł Lewartowski (reżyser i scenarzysta) Krzysztof Kosiński (autor zdjęć, montażysta i realizator dźwięku), Krzysztof Pazderski (główny autor zdjęć) oraz Maciej Zamczała (kompozytor, twórca muzyki). Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00.


- Główne role zagrali uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Weterynaryjnych w Kobylnikach, Adam Leszczyński i Wiktoria Kaźmierczak, udzielający się w sekcji teatralnej Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” w Kruszwicy. Film został w całości nagrany w urokliwych plenerach kobylnickiego parku oraz na terenie kobylnickiej szkoły - piszą organizatorzy wydarzenia.

Zdjęcia do filmu trwały blisko osiem miesięcy. Realizatorzy chcieli pokazać historię na tle zmieniających się pór roku.

 „Gra” to filmowa adaptacja znanej i cenionej sztuki Michała Walczaka pt. „Piaskownica”. Film opowiada o problemie pierwszej, młodzieńczej miłości, ukazując różne jej aspekty. Paweł Lewartowski przygotował film w swojej ulubionej konwencji , operując metaforą i symbolami. 

Tytułowa „Gra” (miłosna) znajduje swoje odzwierciedlenie w warstwie wizualnej, zastosowanych rekwizytach, jak i działaniach oraz intencjach postaci. Dużym atutem filmu są wspaniałe zdjęcia pięknych plenerów oraz bardzo sugestywna muzyka.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz