Mieszkańcy w sprawie Maszenic: Równiarka nic nie da tylko pogorszy sytuację [OPINIE INTERNAUTÓW]-MojaKruszwica.plWczoraj zaprezentowaliśmy problem z jakim borykają się mieszkańcy Maszenic. Chodzi o drogę dojazdową do miejscowości. Zdaniem mieszkańców zaproponowane przez kruszwicki magistrat rozwiązanie problemu nie rozwiąże, a jedynie pogorszy sytuację.

Problem z drogą do miejscowości Maszenic zgłaszali mieszkańcy podczas opisywanego przez naszą redakcję sytuacji drogowej w Marcinkach i Woli Wapowskiej. Z informacji udostępnionej przez kruszwicki magistrat wynika, że wkrótce mają zostać podjęte działania mające na celu wyrównane drogi poprzecznie i podłużnie.

-  Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie pozwalały na wcześniejsze użycie ciężkiego sprzętu budowlanego tj. równiarki - informował Urząd.

Rozwiązanie to nie spodobało się jednak mieszkańcom. Swoje opinie na ten temat udostępnili w przestrzeni internetowej. Ich zdaniem praca równiarki to chwilowe rozwiązanie, które pogorszy sprawę.


- Praca równiarki? Jak zwykle chwilowe rozwiązywanie. Porównywalne z problemem parkingu w "centrum" Sławska Wielkiego, gdzie zamiast raz a porządnie utwardzić teren co kilka miesięcy nawozi się kolejne tony tłuczenia który nie rozwiązuje w żaden sposób problemu, a wręcz przeciwnie,ponieważ systematycznie zapychane są studzienki kanalizacyjne - pisze pan Piotr.

Zgłoś problem ze swoją drogą na adres e-mail: kujawskagrupamedialna@gmail.com.

Podobnego zdania jest pani Agnieszka, była mieszkanka Maszenic, która o drodze wielokrotnie informowała.

- Byłam mieszkanką tej miejscowości i wiem, że zawsze to samo .Jeszcze za poprzedniego burmistrza sama na każdym zebraniu poruszałam ten temat i zawsze był gruz i równiarka. Pamiętam słowa burmistrza jak mówił, że jego dziadek chodził pieszo do kościoła i na przystanek w kaloszach , to dlaczego mieszkańcy nie mogą. Czyżby dzisiejsza władza myślała podobnie ? Do informacji dodam, że od ponad 10 lat nie jestem już mieszkanką tej miejscowości. Do tego czasu powinien już być położony asfalt. Żal mi mieszkańców, bo wiem jak ciężko przedostać się do Piask na autobus a szczególnie po deszczu, gdy pokonując drogę na przystanek lub do kościoła dotrze  się brudny i ochlapany przez samochody - pisze pani Agnieszka.

Wątpliwości mają także inni mieszkańcy. Zdaniem pani Weroniki, równiarka problemu nie rozwiąże, a jedynie pogorszy.

- Po jej przejechaniu droga wygląda jeszcze gorzej, a woda deszczowa zostaje na niej, bo nie ma jak spłynąć z powodu braku rowów odwadniających. Równiarka spycha ziemię na boki co powoduje jeszcze większy problem. Droga wtedy wygląda jak wanna i wystarczy, że spadnie deszcz i można kąpać się w błocie. A przejazd równiarką niech będzie przemyślany zrobiony poprawnie bo jeżeli będzie tak jak jest zawsze to i tak droga wyglądu nie zmieni. Uważam więc, że jest to bez sensu. Drogę trzeba utwardzić, udrożnić system odwadniający a najlepiej gdyby nałożono asfalt - mówi pani Weronika.

O komentarz do wypowiedzi mieszkańców poprosiliśmy kruszwicki magistrat.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

1 komentarze:

  1. Popieram powinien być asfalt po tylu latach męki z tą drogą nawet samochodem nie idzie tam przejechać ludzie ci co mieszkaja w mieście mają w dupie co się dzieje na tej wiosce ale jakby tak ich przeprowadzić do tej wioski dopiero by otworzyli oczy i powiedzieli ze faktycznie nie da sie tam żyć. Więdz ja jako była mieszkanka Maszenic również walcze by byl tam w końcu asfalt ludzie by odżyli bo ile można znosić dziury i błoto.

    OdpowiedzUsuń