Mieszkańcy dopytują o miejsce rekreacyjne przy Lipowej-MojaKruszwica.pl


Ruszyły prace związane z budową miejsc rekreacyjnych w Kruszwicy. Wyjątkiem są okolice ulicy Lipowej, gdzie inwestycja na razie nie jest realizowana. Temat ten poruszony został na jednym ze spotkań mieszkańców z samorządowcami.Nowe miejsca rekreacyjne to place zabaw połączone z siłowniami. W założeniu miały powstać w czterech miejscach Kruszwicy. Jednak los miejsca rekreacyjnego w okolicach ulicy Kasprowicza i Osiedla Robotniczego, przynajmniej na razie pewny nie jest. Podczas jednego ze spotkań osiedlowych mieszkańcy zwrócili uwagę, że inwestycja nie jest realizowana.


- Nigdy tak nie było powiedziane w taki sposób, że wraz z ulicą Kasprowicza i Lipową będzie zbudowany ten obiekt. Od początku mówiliśmy, że te trzy place zabaw na Zagoplu, przy tzw. dzikiej plaży oraz LOK powstaną w jednym projekcie - tłumaczył podczas spotkania z mieszkańcami wiceburmistrz Kruszwicy Bartosz Krajniak.


- Jesteśmy po ogłoszonym przetargu i do końca kwietnia te trzy place zabaw powstaną. Po prostu Urząd Marszałkowski ogłosił nowy konkurs, natomiast drugiego konkursu na tzw. rewitalizację, który obejmie tzw. Stare Miasto, nie ogłosił, na co wpływu nie mamy. Dopóki marszałek konkursu nie ogłosi, innego wyboru nie mamy-mówił zastępca Dariusza Witczaka.

Zdaniem samorządowców sfinansowanie zadania z własnych środków nie jest możliwe z uwagi na to, że mają oni świadomość, że planowana inwestycja może być dofinansowywana. Kwota unijnego wsparcia to możliwość sfinansowania nawet 85% kosztów całego przedsięwzięcia.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz