Fikcyjne faktury w inowrocławskim ratuszu. Kolejne zarzuty w sprawie-MojaKruszwica.pl


Prowadzone śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień urzędników Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta wykazało szereg nieprawidłowości. Kolejni urzędnicy usłyszeli zarzuty w sprawie. Równolegle do niej toczą się działania związane z Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit".


Prowadzone śledztwo wykazało podrabianie dokumentów, które doprowadziło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Urzędu Miejskiego. Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Południe dotyczy urzędników Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej
inowrocławskiego ratusza.

- Jak wskazują ustalenia CBA, w celu ukrycia wyłudzenia posługiwano się fałszywymi fakturami, którymi tuszowano zabór mienia. Poświadczające nieprawdę faktury opisywano jako prawdziwe, potwierdzając wykonanie prac celem wypłaty pieniędzy za rzekomo wykonane usługi lub celem przedłożenia w kasie urzędu, aby rozliczyć wcześniej pobraną i wyłudzoną zaliczkę gotówkową.Ustalono także, że w proceder było zaangażowanych kilku przedsiębiorców z terenu Inowrocławia i okolic. Na prośbę urzędników wystawiali poświadczające nieprawdę faktury. Pieniędzmi przedsiębiorcy dzielili się z urzędnikami. Pojedyncze faktury opiewały na kwoty do kilkunastu tysięcy  złotych.W tym tygodniu kolejne cztery osoby usłyszały zarzuty - poinformował
Piotr Kaczorek.

Urzędniczka Anna S. otrzymała sześć zarzutów dot. m.n. oszustwa na kwotę około 16 tysięcy złotych. Urzędniczce zarzucono posługiwanie podrobionymi dokumentami w celu osiągnięcia
korzyści majątkowej przez innych urzędników zatrudnionych w wydziale.

Trzy zarzuty otrzymał Wojciech S. który zwolnił się krótko po przeszukaniach w urzędzie. Usłyszał
on trzy zarzuty dotyczące podżegana do wystawienia oświadczającego nieprawdę dokumentu w postaci faktury, posługiwania się poświadczającym nieprawdę dokumentem oraz oszustwa wspólnie i w porozumieniu z innymi urzędnikami na szkodę Urzędu Miasta Inowrocławia na kwotę około 4 tys. zł.

Oprócz urzędników, w prokuraturze stawiło się dwoje przedsiębiorców. Jedna z osób usłyszała zarzut wystawienia poświadczającego nieprawdę dokumentu na prośbę jednego z pracowników urzędu. Innemu przedsiębiorcy ogłoszono 13 zarzutów dot. między innymi oszustwa na szkodę Urzędu Miasta Inowrocławia na kwotę około 12 tys. zł oraz wystawianie poświadczających nieprawdę faktur, co umożliwiało wzbogacenie się ustalonej grupy urzędników o kolejne 30 tys. zł.

- Pierwsze zarzuty w tej sprawie prowadzonej przez Wydział Zamiejscowy CBA w Bydgoszczy, przedstawiono pod koniec marca br.  Była już urzędniczka z Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia usłyszała wtedy 34 zarzuty, wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami dokonywała oszustw na szkodę  Urzędu  Miasta Inowrocławia - przypomina Piotr Kaczorek z CBA.

W związku z śledztwem w inowrocławskim ratuszu pozostaje "sprawa kruszwicka". W Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit" mogło dojść do wyłudzenia nawet 20 tysięcy złotych.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz