Bezpłatna edukacja ekologiczna dla podstawówek-MojaKruszwica.plBezpłatne jednodniowe wycieczki do położonych w naszym regionie parków krajobrazowych organizuje samorząd województwa. Obejmą one zorganizowane grupy uczniów szkół podstawowych.


- Wycieczki, same w sobie bardzo atrakcyjne, łączymy z lekcjami w plenerze. Przekazane w ten sposób wiedza ekologiczna z całą pewnością zostanie w głowach na dłużej - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wycieczki do ośmiu parków krajobrazowych na terenie Kujaw i Pomorza będą się odbywały od ostatniej dekady kwietnia do początku czerwca. Uczestnicy – 40-osobowe grupy uczniowskie w wieku 6-15 lat pod opieką pedagogów – otrzymają pomoce dydaktyczne do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych oraz wyżywienie. Rekrutacja odbywała się na podstawie kolejności zgłoszeń do wyczerpania miejsc.

Przejazd autokarowy dla szkół zapewni Urząd Marszałkowski. Wszystkie placówki, po wyłonieniu firm transportowych, poinformuje Departament Środowiska.

Kurs edukacji ekologicznej w postaci wycieczek do parków krajobrazowych dla uczniów kujawsko-pomorskich szkół podstawowych organizujemy w ramach projektu "Edukacja społeczności obszarów chronionych województwa kujawsko-pomorskiego. Lubię tu być … na zielonym!”. 

Projekt został dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz