2 lata z programem "Rodzina 500+". Na świadczenia w województwie przekazano łącznie 2,5 mld złotych-MojaKruszwica.pl


Mijają dwa lata funkcjonowania rządowego programu "Rodzina 500+". Z rodzinami z Kujawsko-Pomorskiego spotkał się wczoraj wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.


- Głównymi założeniami była pomoc polskim rodzinom i poprawa demografii, która jest wielkim zagrożeniem i niebezpieczeństwem dla naszych przyszłych pokoleń. To się udaje. Liczba urodzeń w województwie kujawsko-pomorskim zwiększyła się o 1600 - o tyle więcej dzieci urodziłosię w roku 2017, niż w roku 2015 – mówił wojewoda.

W kujawsko-pomorskim świadczenia wychowawcze pobrało 139 tysięcy rodzin. Prawie 213 tysięcy dzieci zostało objętych świadczeniem, a do rodzin z województwa przekazano łącznie 2,5 mld złotych.


- Najbardziej osłonowo program zadziałał w rodzinach z trójką dzieci wzwyż, gdyż często właśnie ich dotykało ubóstwo. Zmalało ono w wyniku programu o 94%, a w przypadku ubóstwa skrajnego o 2,2 %. Ze względu na miejsce zamieszkania pieniądze trafiły do rodzin z gmin wiejskich - ponad 931 milionów złotych, do miejsko-wiejskich - 639 mln zł i do miejskich - 972 mln zł. Tylko 0,03 % rodzin ze wszystkich otrzymujących świadczenie pobiera je w formie rzeczowej – poinformowała dyrektor WPS Dorota Hass.

źródło i fot. KPUW
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz