Ilona Dybicz: Trzeba konkretnych działań w zakresie budowy obwodnicy - MojaKruszwica.plRadna Ilona Dybicz podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej powróciła do tematu budowy obwodnicy Kruszwicy. Apelowała do władz samorządu o podjęcie konkretnych działań, które pozwolą na realizację inwestycji. O obwodnicy miasta mówi się już blisko 30 lat.


- Proszę o podjęcie konkretnych działań w w zakresie budowy obwodnicy Kruszwicy. W związku z nasileniem się olbrzymiego ruchu w mieście, sznur samochodów ciągnie się od cukrowni po rynek aż po osiedle Zagople - mówiła radna Ilona Dybicz.

Jej zdaniem sytuacja się pogorszyła po zamknięciu mostu w Kobylnikach. Zdarza się, że  mieszkańcy stoją w korku nawet kilkadziesiąt minut, a w godzinach szczytu mają problem przejść z jednej strony ulicy na drugą.

- Wielokrotnie słyszeliśmy z ust polityków, radnych, wiceburmistrza, że obwodnica Kruszwicy to inwestycja priorytetowa bez której Kruszwica nie będzie się rozwijać lub rozwój ten będzie utrudniony - stwierdziła Dybicz.

Jak poinformowała radna kilka lat temu mówiono o trzech koncepcjach inwestycyjnych, a następnie wzięto pod uwagę jeden wariant. Miało być nim rondo w Kobylnikach.

- Inowrocław doczekał się obwodnicy. Kiedy Kruszwica się jej doczeka? Głośno było o obwodnicy Strzelna. Do 2020 roku marzenie mieszkańców Strzelna jednak się spełni. Zostanie zbudowana obwodnica miasta co wynika z kontraktu terytorialnego. Interpelują aby nasz samorząd podjął wszelkie działania na rzecz budowy obwodnicy jednocześnie poproszę o informacje na jakim obecnie etapie są prace - dodała radna.

Odpowiedź Burmistrza Kruszwicy poznamy podczas kolejnej sesji Rady Miejskiej.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz