Chwila nieuwagi i zaspana sowa jest już na Facebooku. Pracownicy parku zrobili jej zdjęcie-MojaKruszwica.plDyrektorowi Andrzejowi Sieradzkiemu udało się dojrzeć na jednym z drzew sowę. Gdy ucięła sobie drzemkę pracownicy parku zrobili jej zdjęcie. Teraz (najprawdopodobniej) uszatkę można podziwiać na Facebooku.


Sowa znalazła się na jednym z drzew w okolicy 100 metrów od siedziby Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Gdy postanowiła odpocząć zrobiono jej zdjęcie.

- Wcale nie trzeba przedzierać się przez najbardziej niedostępna miejsca aby stanąć oko w oko z sową. Sówka  drzemała sobie spokojnie jakieś 100 metrów od naszej siedziby przy ulicy Wodnej - tłumaczy Nadgoplański Park Tysiąclecia.

Zabawna sytuacja pokazuje, że te zwierzęta wciąż są obecne w naszym środowisku. Sfotografowana sowa to najprawdopodobniej uszatka.

- Okoliczni mieszkańcy o obecności sowiej parki wiedzą już od dawna (chociaż latem ptasie towarzystwo bywa męczące, zwłaszcza przy otwartych oknach). Zdaje się, że to uszatka, znacznie mniejsza od puszczyka, który również charakteryzuje się podobnymi uszami. Kochani, głowa do góry! Nigdy nie wiecie, co możecie dostrzec w koronach drzew w swojej okolicy - dodają pracownicy parku.

fot. Nadgoplański Park Tysiąclecia
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz