Absolwenci zjechali do Bachorc. Były wspomnienia oraz refleksje. Zobacz zdjęcia [FOTO+VIDEO]-MojaKruszwica.pl
Były wspomnienia oraz refleksje. Absolwenci i pracownicy placówki mieli okazję zajrzeć do starych kronik i fotografii. W ten sposób choć na chwilę przenieśli się w minione czasy.


Zjazd Absolwentów odbył się po raz drugi. Do Bachorc zjechali absolwenci i pracownicy dawnej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka.

Placówka zmieniła nazwę i charakter przy reformie wprowadzającej gimnazja. W ubiegłym roku zaś stała się częścią Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Wapowskiej.

Video wkrótce.

W organizację zjazdu absolwentów zaangażował się komitet organizacyjny w składzie Dorota Pronobis, Jacek Stanny, Dominika Gałęzewska oraz Ewa Wawrzyniak. Gospodarzem spotkania była obecnie funkcjonująca w budynku placówka z wicedyrektor Martą Tschurl.

- To nasze drugie spotkanie absolwentów i pracowników szkoły. Jest to inicjatywa oddolna, pochodząca zarówno od uczniów jak i nauczycieli.Dzisiejszego spotkania, by nie było gdyby nie zaangażowanie Ewy Wawrzyniak i sołtysa Jacka Stannego. W komitet zaangażowana była również sołtys Tarnowa Dominika Gałęzewska-powiedziała podczas uroczystości Dorota Pronobis, prezes Stowarzyszenia Edukacji i Rozwoju Amicus, która również była związana z pracą w szkole w Bachorcach.

Podczas spotkania wspominano m.in. zmarłych pracowników placówki oraz przybliżono jej historię. Występ artystyczny zapewnili uczniowie obecnej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa. 


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz