34 zarzuty dla byłej urzędniczki z inowrocławskiego ratusza-MojaKruszwica.pl


Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o 34 zarzutach dla byłej urzędniczki Małgorzaty W., która była pracownikiem wydziału kultury i promocji Urzędu Miasta w Inowrocławiu. To pierwsze zarzuty w tej sprawie.

- Była już urzędniczka z Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia usłyszała w prokuraturze 34 zarzuty o to, że wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami dokonywała oszust na szkodę Urzędu Miasta Inowrocławia. Na dziś dotyczą one wyłudzenia blisko 120.000 zł. Śledztwo jest w toku, niewykluczone poszerzenie listy zarzutów i kolejne osoby mogą uzyskać  status podejrzanego - informuje Piotr Kaczorek Z Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Postawione zarzuty kobiecie to dopiero jednak początek sprawy. Kolejne zarzuty w sprawie będą dopiero stawiane. Z uwagi na to że śledztwo jest w toku, niewykluczone jest też rozszerzenie listy zarzutów.

- Kobieta, która usłyszała zarzuty, była odpowiedzialna m.in. za opisywanie takich faktur i wstępne przygotowywanie ich celem wypłaty pieniędzy za rzekomo wykonane usługi lub celem przedłożenia w kasie urzędu, aby rozliczyć wcześniej pobraną - wyłudzoną zaliczkę gotówkową. - podaje Kaczorek.

Fałszowane faktury opiewały na kwoty do kilkunastu tysięcy złotych. Śledztwo wydziału zamiejscowego CBA w Bydgoszczy prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Południe. 

Równolegle do działań w inowrocławskim ratuszu odbywają się czynności związane z fakturami Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit". Pod lupą agentów znalazły się dokumenty za okres od stycznia 2012 do lutego 2015 roku. 

Kontrola oraz działania pokontrolne wciąż trwają choć pierwotnie miały zakończyć się pod koniec lutego. 
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz