Uważajcie na oszustów w sieci. Nigdy nie wiesz z kim korespondujesz przez internet-MojaKruszwica.plDo kruszwickich instytucji, stowarzyszeń, organizacji oraz osób prywatnych trafiają maile proszące o kontakt oraz informowanie o podejmowanych przez nich działaniach - Nikt oficjalnie się pod mailem nie podpisuje - zaalarmowały w dniu  wczorajszym nasz serwis trzy kruszwickie stowarzyszenia.Maile trafiły do osób prywatnych, stowarzyszeń i instytucji. Adresat prosi o kontakt i nadsyłanie informacji  z prowadzonej przez nich działalności. Oferuje  pomoc i reklamę choć zgodnie z prawem na wysłanie handlowej oferty powinien mieć zgodę. Sam adresat nie zamierza się  przedstawiać.

- Nigdy nie udostępniałem mojego adresu e-mail temu podmiotowi prywatnemu. Co więcej nie pozwoliłem na wysyłanie na swoją skrzynkę żadnych ofert reklamowych - mówi jeden z mieszkańców, który maila otrzymał w miniony piątek.

W internecie warto zachować rozsądek i rozwagę, a kontakty z nieznajomymi osobami zawsze sprawdzać. Warto być czujnym i podejrzliwym, a nieznanym osobom nie udzielać żadnych informacji na swój temat oraz nie odbierać od nich wysyłanych drogą e-mailową załączników.

Do tematu będziemy wracać.


                                         
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz