To już koniec ferii. Uważajcie na bezpieczny powrót do domu-MojaKruszwica.plWzmożony ruch na drogach towarzyszy zakończeniu zimowych ferii. W związku z tym trwają działania policjantów mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżnych oraz ograniczenia zdarzeń drogowych, zwłaszcza śmiertelnych.


Kujawsko-pomorscy policjanci włączą się w ogólnopolskie działania na drogach. Działania rozpoczęły się rano i potrwają do 22:00.

- Celem działań na drogach jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowaniu z dróg „piratów drogowych”. W ramach akcji funkcjonariusze z komend miejskich i powiatowych policji, będą prowadzili kontrole prędkości, zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych, a więc drogach krajowych. Miejsca kontroli prędkości, wyznaczone będą w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.

Działania te mają na celu poprawę  bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ograniczenie zdarzeń drogowych. W ramach czynności prowadzone będą także działania kontrolno-prewencyjne pn. "Kaskadowy pomiar prędkości". Polega on na kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Fot.Pixabay

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz