To już 20 lat istnienia Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych w Kruszwicy-MojaKruszwica.plUroczystość 20-lecia istnienia Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych oraz 10 lat od momentu poświęcenia sztandaru świętowano dziś w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy.


Kruszwicy hodowcy PZHGP uczestniczyli dziś we Mszy świętej dziękczynnej. Organizacja istnieje w Kruszwicy już 20 lat. 10 lat temu natomiast hodowcy doczekali się swojego sztandaru.


Uroczystej celebrze przewodził proboszcz parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy ksiądz Wojciech Danecki. Kapłan podziękował hodowcom za czynny udział w uroczystościach obchodzonych  na terenie gminy oraz coroczne uczestnictwo w uroczystościach na Górze św. Anny.


Patronem hodowców jest św. Franciszek z Asyżu. Na jego imieniny zjeżdżają się na Górę św. Anny wszystkie poczty sztandarowe związków z całej Polski.


Podczas mszy modlono się za tych hodowców, którzy w ciągu 20-lecia istnienia organizacji zmarli oraz za rodziny hodowców i sympatyków związku. W uroczystości wzięli udział również samorządowcy Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak oraz przewodniczący Rady Miejskiej Aleksander  Budner.Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz