"Oddając krew ratujesz życie!".Meeting profilaktyczny w Inowrocławiu-MojaKruszwica.pl"Oddając krew ratujesz życie" - dokładnie pod takim hasłem  odbył się meeting profilaktyczny promujący oddawanie krwi i edukację. Współorganizatorem wydarzenia było Nadgoplańskie WOPR w Kruszwicy.


Celem przeprowadzonej akcji było podniesienie świadomości młodzieży zarówno w zakresie oddawania krwi jak i udzielania pierwszej pomocy. Inicjatorami działań była Aniela Zabłocka z inowrocławskiego centrum krwiodawstwa i policjanci asp. szt. Izabella Drobniecka oraz st. sierż. Michał Parzyszek.

Akcję, która odbyła się w II LO im. Marii Konopnickiej zorganizowali: Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Bydgoszczy–Terenowy Oddział w Inowrocławiu, Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu, II LO w Inowrocławiu, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, Nadgoplańskie WOPR w Kruszwicy oraz Studio Tańca Adama Borzęckiego w Inowrocławiu.

- W akcji, która miała dwuetapowy przebieg, uczestniczyli uczniowie wszystkich klas. Pełnoletni „konopniczanie“ mogli w specjalnie utworzonym szkolnym punkcie oddać krew i poprzez to włączyć się w zbiórkę na rzecz poszkodowanych w wypadkach drogowych. Chętnych było ponad 40 uczniów. Ostatecznie krew mogło oddać 18, co pozwoliło na zasilenie baku krwi w ilości ponad ośmiu litrów. Ciekawy przebieg miało spotkanie z uczniami na sali gimnastycznej. Organizatorzy zadbali o podsumowanie, ogłoszonego w szkole konkursu plastycznego. Nagrody za najbardziej pomysłowe plakaty otrzymali: Natalia Drzewiecka – I miejsce, Patrycja Borucka – II miejsce, Jagoda Karpińska - miejsce III. Fundatorami nagród dla nich było Starostwo Powiatowe, Centrum Krwiodawstwa oraz Studio Tańca. Zwycięzcy prócz materiałów promujących bezpieczeństwo i zachęcających do oddawania krwi, otrzymali także pendrivy i selfie sticki oraz wartościowe karnety na kurs tańca - podaje Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu.

W akcji wzięli udział  kruszwiccy ratownicy.  O zasadach RKO oraz tym jak radzić sobie z osobą nieprzytomną opowiedzieli WOPR-owcy Dominika Fijałkowska i Mateusz Koczorowski.

Szczegóły wydarzenia dostępne wkrótce na www.mojeino.plShare on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz