Kruszwica zadeklarowała się do udziału w trzech programach profilaktyki zdrowotnej na 2018 rok-MojaKruszwica.plTrwają przygotowania związane z uruchomieniem tegorocznych marszałkowskich programów profilaktyki zdrowotnej. Zaplanowano jak przed rokiem m.in. bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom dla dzieci i seniorów oraz badania w kierunku tętnikach aorty brzusznej i program wykrywania WZW typu B i C.


- Kontynuujemy realizację naszych sprawdzonych i potrzebnych programów zdrowotnych oraz inicjujemy kolejne. W tym roku zaplanowaliśmy wykonanie blisko 4 tysiąca szczepień dzieci i seniorów przeciw pneumokokom, przebadamy też 2,5 tysiąca osób pod kątem zakażeń WZW typu B i C, a kolejne 1,7 tysiąca pacjentów skorzysta z programu badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej. Bezpłatnymi badaniami kolonoskopowymi obejmujemy blisko 25  tysięcy osób – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Jak wynika z udostępnionej przez Urząd Marszałkowski listy, Gmina Kruszwica przystąpiła do "Programu profilaktyki zakażeń  pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim", "Programu Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim" oraz "Programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród dzieci w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim".


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

1 komentarze:

  1. Szczepionka na pneumokoki jest jedną z bardziej agresywnych szczepionek. Powoduje bardzo dużo powikłań autoimmunologicznych tj. atopowe zapalenie skóry czy nawrotowe zapalenie płuc i oskrzeli oraz przewlekłe nieżyty górnych dróg oddechowych. Czy jest w urzędzie gminy osoba personalnie odpowiedzialna za decyzję o przystąpieniu do programu szczepień, co do której można będzie zgłaszać powikłania i ewentualne pociągać do odpowiedzialności?

    OdpowiedzUsuń