Idą mrozy. Stowarzyszenie Psi Głos apeluje do mieszkańców o udzielenie schronienia zwierzętom-MojaKruszwica.plStowarzyszenie Psi Głos na swojej stronie internetowej apeluje o wspieranie zwierząt, które pozostają bez schronienia. Ta informacja jest szczególnie ważna, zwłaszcza teraz w okresie silnych mrozów.
Stowarzyszenie przypomina o potrzebie udzielania schronienia oraz dbania o zwierzęta, które "wolno żyjącym". Sytuacja jest poważna zwłaszcza teraz. W nocy temperatura powietrza wyniesie -8 °C.

- Uchylmy okienka piwniczne kotom wolno żyjącym, wysypmy im karmę, wlejmy wodę. Spółdzielnie są przeciwne pomocy kotom wolno żyjącym, ale siarczysty mróz ,zagraża życiu tych zwierzaków - to sprawa ratowania ich życia , a zgodnie z art. 5 ustawy o ochronie zwierząt: każde zwierzę wymaga humanitarnego traktowania, zaś art. 4 pkt 2 tłumaczy, że przez "humanitarne traktowanie zwierząt" - rozumie się traktowanie uwzględniające potrzeby zwierzęcia i zapewniające mu opiekę i ochronę - przypomina stowarzyszenie.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz