Dariusz Kurzawa: Nadgoplański Park Tysiąclecia doczeka się godnej siedziby!-MojaKruszwica.pl


NPT i ekspozycje muzealne znajdą się w tym budynku. Fot. FB/Dariusz Kurzawa


Wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Dariusz Kurzawa poinformował na swoim profilu na Facebooku o przyznaniu dofinansowania na rozbudowę siedziby Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Instytucja przeniesie się z ulicy Wodnej na Podzamcze. Ponadto w budynku ma znaleźć się miejsce na ekspozycje muzealne.


O planach rozbudowy NPT i stworzenia w Kruszwicy ekspozycji muzealnych informowano m.in. na sesji Rady Miejskiej w maju 2016 roku. Na ten cel przeznaczony miał zostać obiekt przy ulicy Podzamcze, znajdujący się tuż przy Wzgórzu Zamkowym.

 - Otrzymałem list od wicemarszałka zarządu kujawsko-pomorskiego Dariusza Kurzawy w sprawie utworzenia nowoczesnej spełniającej wymogi formalne, techniczne i estetyczne siedziby Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia jak również wzbogacenia ją o  ekspozycje muzealne. Znajdujemy sposób finansowania istotny dla naszej gminy. Raz by siedziba NPT  znalazła się we właściwym miejscu, a dwa żeby ekspozycje muzealne w tym miejscu można było otworzyć - informował wówczas Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Kolejne plany w tej sprawie wchodzą w fazę realizacji. O najnowszych działaniach związanych z rozbudową NPT i stworzenia ekspozycji muzealnych poinformował w przestrzeni internetowej wicemarszałek Dariusz Kurzawa.

- Na dzisiejszym zarządzie województwa zdecydowaliśmy o przyznaniu dofinansowania w wysokości 1585 307 złotych na rozbudowę siedziby NPT wraz z budową pomieszczeń wystawienniczych. Jest to dotacja z UE do której dołożymy jescze środki z budżetu województwa. Dzięki wsparciu władz Kruszwicy, radnych i osobistemu zaangażowaniu p. burmistrza Dariusza Witczaka oraz dyrektora NPT p. Andrzeja Sieradzkiego, w piękny pałacyku nad Goplem powstanie muzeum przyrodniczo-historyczne i siedziba parku. Gratuluję i dziękuję! Cieszę się, że coś po nas pozostanie w Kruszwicy- napisał Dariusz Kurzawa.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz