Animatorzy nauki na Walentynkowych Warsztatach Astronomicznych [VIDEO]-MojaKruszwica.pl


Grupa miłośników astronomii pod opieką p. Magdaleny Musiałowskiej wzięła udział w trwających sześć dni Walentynkowych Warsztatach Astronomicznych. Były one zorganizowane i sfinansowana przez Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego w Toruniu.Uczestnicy wzięli udział w spotkaniach z naukowcami na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. W sali audytoryjnej  Centrum Optyki Kwantowej wysłuchali wykładów pt. "Największe odkrycie XXI wieku - fale grawitacyjne i kilonowa",  "Na drugim krańcu świata, na drugim krańcu widma" oraz „Merkury coraz bliżej”.

Ponadto uczestnicy wzięli udział w wycieczce do Centrum Astronomii w Piwnicach gdzie mieli okazję zobaczyć teleskopy oraz sterowali radioteleskopem.

Jednym z elementów warsztatów było walentynkowe spotkanie z Kołem Naukowym Studentów Astronomii, podczas którego uczestnicy zdobyli certyfikat ukończenia szkolenia „Miłość pod gwiazdami”.

- Ważne dla nas  były potyczki astronomiczne zorganizowane z okazji pięciolecia działalności Astrobaz. Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn, które rywalizowały ze sobą w 8 konkurencjach. Zadania wymagały solidnej wiedzy a także talentu artystycznego. Po emocjonującej walce drużynie z kruszwickiej Astrobazy udało  się stanąć na zaszczytnym drugim miejscu. Nasi gimnazjaliści byli z tego bardzo zadowoleni, gdyż na 1 i 3  miejscu znaleźli się licealiści - przekazuje koordynator astrobazy Magdalena Musiałowska.Podczas astronomicznych ferii oprócz poszerzenia wiadomości był też czas na rozrywkę.

- Eksperymentowaliśmy w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, byliśmy w Planetarium na seansie pt. "W poszukiwaniu życia", a w  Centrum Sztuki Współczesnej obejrzeliśmy film „Najlepszy” Wolne chwile spędzaliśmy wspólnie z innymi uczestnikami warsztatów na rozmowach,  grach planszowych, grach sportowych. Nie zabrakło też kursu tańca latynoamerykańskiego. To był dla nas bardzo intensywny ale super spędzony czas zwieńczony wręczonymi nam Certyfikatami Młodych Animatorów Nauki - dodaje rozmówca.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz