Zmiana kierunku ruchu na ulicy Kasprowicza nieczytelna? Tak uważają mieszkańcy-MojaKruszwica.pl


Choć od zmiany w organizacji ruchu na ulicy Kasprowicza mija trzeci miesiąc, wciąż zdarzają się przypadki łamania obowiązujących zasad ruchu drogowego w tym miejscu. Zdaniem mieszkańców jedną z przyczyn takiej sytuacji może być słabe oznakowanie.


Zmiana organizacji ruchu wprowadzona na ulicy Kasprowicza i Lipowej jest związana z przeprowadzoną w tym obszarze inwestycją. Nowe zasady zostały wprowadzone dokładnie trzy miesiące temu.

- Ruch odbywać się będzie od ulicy Kasprowicza przez ulicę Lipową z wyjazdem na ulicę Niepodległości. Jedyny odcinek dwukierunkowy pozostał na wjeździe w ulicę Lipową przy stacji paliw OLKOP. Za stacją obowiązuje już ruch jednokierunkowy - przekazywał Urząd Miejski w Kruszwicy.

Tymczasem jak informują mieszkańcy, problem ze zmianą kierunku ruchu na ulicy Kasprowicza ma wielu podróżujących. Samochody wciąż przemieszczają się niezgodnie z przepisami.

Od tego momentu zaczyna się odcinek dwukierunkowy

- Samochody często jeżdżą pod prąd. Osobiście widziałam jak jeden z kierowców jechał tyłem do ulicy Niepodległości. Sądzę, że winne temu jest oznakowanie na wyjeździe przy stacji benzynowej - informuje mieszkanka.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

8 komentarze:

 1. Trzeba być mocno ograniczonym, żeby uważać tą zmianę za nieczytelną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brak znaku zakazu skrętu w lewo przy wyjeździe ze stacji paliw oraz myjni. Zazwyczaj to osoby wyjezdzajace z myjni jada pod prąd do ul Kasprowicza i tam dopiero zakaz wjazdu przypomina im o zmianie organizacji ruchu. Postawić patrol policji niech poprawiają swoje statystyki wpisując mandaty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Srutututu kłębek drutu...Jazda pod prąd wynika z lenistwa w/w kierowców. Wielokrotnie miałem okazję gościć osoby spoza Kruszwicy i nigdy nie mieli problemu. Sami zauważyli zmianę organizacji... Widać co niektórzy mają problemy z odczytywaniem znaków drogowych pionowych �� postawić neony zamiast znaków, wtedy wszystko będzie doskonale widoczne!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. należy zabić wszystkich co łamią przepisy wówczas nie będzie miał kto łamać przepisy

  OdpowiedzUsuń
 5. Znaki są czytelne, tylko kierowcy jeżdżą " na pamięć"!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Tylko po co ten jeden kierunek? Przez dziesiątki lat jeździło tam mnustwo autobusów PKSu i wszystkie się mieściły na dwukierunkowe,teraz już tam nie jeżdżą co najwyżej jakaś ciężarówka do dawnego "GSu" więc chyba dwie osobówki mijają się tam bez problemu,nie wiem ale jakaś durna moda nastała w ostatnich latach z tą modą na jednokierunkowe ulice, w większości bez sensu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święta prawda z tą modą na ulice jednokierunkowe.Mieszkałam na tej ulicy był ogromny ruch,bo autobusy, traktory w większości do GS, samochody osobowe i wielu ludzi na dworzec PKP i PKS i jakoś wszystko sprawnie się poruszało.A tu po takim generalnym remoncie ulicy zrobić jeden kierunek ruchu.Przyzwyczajenia wieloletnie też coś chyba znaczą...Ale pewnie ktoś podjął taką decyzję odgórnie a gdzie realia...

   Usuń
 7. A gdzie jest mój post? Czyżby cenzura??

  OdpowiedzUsuń