Spotkanie Bożonarodzeniowe w MOW. Zobacz zdjęcia z wydarzenia-MojaKruszwica.pl
Autor: MOW, fot. MOW


21 grudnia 2017 roku zapisze się na kartach Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego dla Dziewcząt w Kruszwicy jako dzień wyjątkowy, szczególny, pełen wzruszeń, zadumy i refleksji. Po raz dziesiąty bowiem odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe, na którym swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście, pracownicy Ośrodka oraz wychowanki. 


Coroczne spotkania dla wielu z nich stały się już tradycją, bez której, jak sami deklarują, nie wyobrażają sobie tego, jakże niezwykłego, okresu zapowiadającego nadejście Bożego Narodzenia.

O tym, że to czas magiczny, urzekający jakiś niezwykłym urokiem, czarem, za którym człowiek tęskni cały rok, nie musimy nikogo przekonywać. Jak również o tym, że nie ma drugiego tak wyjątkowego i pełnego wzruszeń święta w całym roku. W jego pełną ciepła i bliskości atmosferę wprowadził gości duet wokalny, wychowawcy i wychowanki MOW,  p. Pawła Budnera i Wiktorii Krych, którzy wzbudzili zachwyt obecnych, doskonałym wykonaniem świątecznego utworu, pt. „ Winter wonderland”.

Rozmarzeni goście nie spodziewali się, że uczta dla ich emocji dopiero miała się zacząć. Czekała ich bowiem prapremiera filmu, w reżyserii Pawła Lewartowskiego, „Wigilijna opowieść”, wg. Karola Dickensa. Filmu zrealizowanego przy ogromnych zaangażowaniu wielu pracowników Ośrodka, ale przede wszystkim dzięki wyśmienitej grze aktorskiej Naszych wychowanek. Historia głównego bohatera, Mieczysława Sknerowskiego, osadzona została we współczesnych realiach, ukazujących pogoń człowieka za pieniądzem i ślepą wiarę w jego moc. Podobnie jak bohater Dickensa, nasz p. Sknerowski również przeżywa swoiste katharsis, które pozwala mu dostrzec prawdy dla człowieka najważniejsze. Wrażenia i reakcje gości po obejrzeniu filmu pokazały, jak ważne i niezwykle silne było jego przesłanie. Pani Dyrektor Ilona Dybicz, która jako pierwsza zabrała głos, nie potrafiła ukryć wzruszenia. Z łamiącym głosem podziękowała wszystkich osobom, które brały udział w przedsięwzięciu, wręczając wraz z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu, symboliczne kwiaty. Złożyła również świąteczno-noworoczne życzenia, głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, zwolnienia tempa życia  i spełniania marzeń.

Dalsza część spotkania wypełniona była życzeniami gości, pełnymi bardzo ciepłych słów, skierowanych przede wszystkim do Naszych wychowanek, dla których Święta Bożego Narodzenia zawsze są wyjątkowe. Jak co roku Starosta Powiatu Inowrocławskiego, Pan Tadeusz Majewski, obdarował wychowanki pięknymi prezentami świątecznymi, wręczonymi przez p. Mirosławę Kucol, Wicestarostę Powiatu Inowrocławskiego, p. Aleksandrę Szubargę,  Sekretarza Powiatu Inowrocławskiego oraz p. Roberta Gołdeckiego – Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu. Niespodziankę dla wychowanek przygotował też p. Franciszek Żak, który do życzeń dołączył obietnicę zorganizowania  wycieczki dla dziewcząt z Ośrodka.

Otrzymane podarunki wywołały ogromną radość i uśmiech na twarzach dziewcząt, które swoją wdzięczność wyraziły wręczając zaproszonym gościom  samodzielnie wykonane upominki. Po uczcie duchowej goście udali się na poczęstunek, przygotowany wspólnie przez wychowanki i pracowników ośrodka.

Dla pracowników Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy nie był to koniec emocji i niespodzianek, bowiem popołudniową porą spotkali się razem z dziećmi na wspólnym spotkaniu wigilijnym. Na zaskoczone dzieci czekał gwiazdor z prezentami, wspólne śpiewanie  kolęd, gry i zabawy, które wywołały uśmiech na twarzach i radość w sercach Naszych pociech. Nad całością czuwały wychowanki MOW, które pokazały jak wiele ciepła, empatii i pozytywnych emocji wywołuje wspólne kolędowanie. To był niezwykły czas, który na długo zapisze się w pamięci wszystkich.

Wśród tak wielu wzruszeń pozostaje jedynie w imieniu Dyrekcji, pracowników i podopiecznych MOW,  złożenie serdecznych  podziękowań dla  przybyłym gości, za uczestnictwo we wspólnym przeżywaniu dobra i niezapomnianej lekcji pokory i miłości.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz