Ruszył nabór wniosków do Programu "Otwarte Strefy Aktywności (OSA)"-MojaKruszwica.pl



Do samorządów i organizacji sportowych skierowano programy dotyczące aktywności. Oprócz programu "Sport Wszystkich Dzieci" ruszył nabór wniosków do "Otwartych Stref Aktywności". O szczegółach poinformował wczoraj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.


Nabór do programu "Otwarte Strefy Aktywności" rozpoczął się wczoraj i potrwa do 15 lutego. Kierowany jest przede wszystkim do samorządów. Jego zadaniem jest wsparcie budowy plenerowych siłowni z odpowiednim otoczeniem zieleni, strefą odpoczynku oraz budowę placów zabaw, których celem jest rozwój fizyczny dziecka.

- Na te dwa działania przeznaczonych jest 100 mln zł. Szacuje się, że powstanie przeszło 3 tys. obiektów tego typu w całym kraju. W naszym województwie, jeśli będzie stosowne zainteresowanie samorządów, spodziewamy się, że powstanie ich między 150 a 200 - poinformował  Mikołaj Bogdanowicz.

Z programu mają korzystać przede wszystkim osoby młode, ale też powyżej 65 roku życia. Oprócz programu "OSA" realizowany jest także program "Sport Wszystkich Dzieci".

Wnioski w ramach tego programu można składać do 22 stycznia na dwa z trzech zadań. Na razie zakończono nabór "Lokalny Animator Sportu". Wciąż jednak można składać wnioski na "Wspieranie  organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży" oraz "Wspieranie projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży realizowanych przez polskie związki sportowe". Na to przedsięwzięcie, na te trzy priorytety przeznaczonych jest 55 mln zł. Fot. KPUW
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz