Rok z głowy! Jaki był 2017? Przypominamy - MojaKruszwica.pl






Wkroczyliśmy już w Nowy Rok. To dobra okazja aby przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia 2017 roku.  Poniżej zestawienie ważnych naszym zdaniem wydarzeń, które miały miejsce w nadgoplańskiej gminie.



Styczeń

Smutny początek roku. Do jednego z wypadków doszło pod Kruszwica. Z relacji internautów wynikało, że wielu kierowców postanowiło jechać dalej zamiast pomóc poszkodowanych.

Rozpoczyna się trudny temat związany z jedną z firm działają na Grodztwie. Część mieszkańców uznaje jej działalność za szkodliwą. Do Rady Miejskiej wpływa protest mieszkańców w tej sprawie. Interweniuje nasz serwis oraz Polskie Radio PiK.

Wielkie serce kruszwiczan w pomocy innym. Dla walczącego z rakiem Norberta Pamfila zorganizowany zostaje turniej piłki nożnej. W Inowrocławiu zapowiadana jest zaś charytatywna zumba dla kruszwiczanki Joanny Wróblewskiej.

Dobre wiadomości z kruszwickiego samorządu. Nadgoplańska gmina informuje o dotacji w wysokości 1 miliona złotych na termomodernizację budynku ZSO. Rozpoczyna się również temat związany z wygaszeniem gimnazjów. Problem pojawia się z z wygaszeniem placówki w Bachorcach. Mieszkańcy protestują przeciwko jej zamknięciu. Ostatecznie nauka jest kontynuowana w dwóch budynkach jako SP Wola Wapowska.

Do Kruszwicy przyjeżdża samozwańczy król Wojciech Leszczyński. Monarcha ze swymi sługami bierze udział w uroczystościach upamiętniających Powstanie Wielkopolskie. W popularnej "Magdalence" organizuje zaś debatę Rady Królewskiej, której obrady można oglądać na żywo w internecie.

W połowie stycznia ogłaszamy z Kujawską Grupą Medialną plebiscyt "Ludzie Roku 2016'. Jego celem jest wyłonienie kruszwiczan, którzy w wyjątkowy sposób zapisali się w działaniach dla Kruszwicy.

Kruszwicki WOŚP pobija kolejny rekord. Tym razem m.in. ciężka praca wolontariuszy oraz hojność
kruszwiczan pozwala na uzbieranie 24 tysięcy złotych.

Dyskusja na temat Gopła. Odkrywka.info oraz kopalnia w Koninie spierają się na łamach naszego serwisu.

Luty

Sukces Krajowej Spółki Cukrowej do której należy  oddział w Kruszwicy. Łącznie w kampanii 2016/2017 udało się wyprodukować 800 tysięcy ton cukru.

10 lutego kończymy nasz plebiscyt. Zasłużonych kruszwiczan wybieramy w kilku kategoriach. O przyznaniu im tytułów głosujemy za pośrednictwem internetu.

W Polanowicach zorganizowany zostaje pokaz filmu "Makabryczna Noc". Na zaproszenie Nadgoplańskiego Towarzystwa Historycznego przybywa do podkruszwickiej miejscowości zmarły w kilka miesięcy później Józef Siej, koordynator filmu. Szansę na obejrzenie filmu mają także kruszwiczanie. "Makabryczna Noc" wyświetlona zostaje w CKiS "Ziemowit"

Z lokalnym Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej żegna się Maria Jóźwiak. Zasłużona
kruszwiczanka przechodzi na emeryturę. Placówką kierowała od 1990 roku.

Kruszwica na monitorowanym. Zlokalizowano przypadek ptasiej grypy na Gople. Zorganizowana
zostaje kwarantanna na Gople, która potrwa 21 dni. Kolejne uderzenie choroby ma  miejsce pod koniec lutego.

Publikujemy informację, że w maju odbędzie się Majówka w Ostrówku. To pomysł Stowarzyszenia Edukacji i Rozwoju Amicus wspieranego przez mieszkańców i sołectwo.

Wstrząsające informację od mieszkańców. W jednym z wykopanych grobów znajdują się odpady. Nasz serwis porusza problem. Okazuje się, że jest on bardziej złożony aniżeli pierwotnie może się wydawać.

Spór obecnej dyrektor ZSP w Kruszwicy Haliny Stajszczak z byłym dyrektorem Jackiem Zalesiakiem. Poszło o halę sportową przy szkole.

W Kobylnikach odbywa się konwent powiatów. Samorządowcy powiatów województwa kujawsko-pomorskiego spotkali się w Pałacu w Kobylnikach. Najwięcej pytań zrodziła reforma edukacji.

Mieszkańców zaskakuje demontaż figury Matki Boskiej przy ulicy Niepodległości. Zaniepokojeni informują o sprawie nasz serwis. Jak udaje się nam dowiedzieć figura trafia do miejscowej parafii św. Teresy.

Mieszkańcy mają możliwość uczestniczenia w Biegu Tropem Wilczym w Kruszwicy. W biegu wzięło udział 150 osób.



Marzec


Działalność rozpoczęło stowarzyszenie "Krusza"

Na Zagoplu ruszają prace nad boiskiem wielofunkcyjnym. obiekt ma powstać obok SP nr 1 w Kruszwicy.  Po drugiej stronie ulicy ruszają prace związane z budową PSB Mrówka.

W Kruszwicy ma powstać mural nawiązującą do popularnej legendy o królu Popielu.

W wodociągu Gocanowo wykryto bakterie coli. Jako jedyne media monitorujemy temat związany z zatruciem. Wszystkie informacje są na bieżąco aktualizowane i publikowane. Istotne dokumenty w sprawie skażenia znikają ze strony Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Te skandaliczne zachowanie opisujemy na łamach naszego serwisu.

Ruszają konsultacje i dyskusje na temat inwestycji na Osiedlu Robotniczym, Kasprowicza i Lipowej. Jednym z warunków działań jest wycinka wielu drzew w tym obszarze. 


W Kruszwicy odbywa się III Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych Kruszwica 2017. Zwycięzcą zawodów zostaje placówka z Kościelca.II miejsce należało do gospodarzy turnieju.

Znaleziona w lutym nad Gopłem moneta przyciąga poszukiwaczy skarbów. Nad brzegiem poszukiwane są średniowieczne skarby Kruszwicy.

Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne  powołuje do życia Komitet Organizacyjny ds. Powstania Wielkopolskiego. Stowarzyszenie składa także pismo do kruszwickiego samorządu z prośbą o uznanie Roku 2018 Rokiem Powstania Wielkopolskiego i Odzyskania Niepodległości.



Kwiecień

Kwiecień rozpoczęliśmy żartami na 1 kwietnia wśród, których znalazł się pomysł wybudowania ogromnego pomnika Jezusa Chrystusa pod Mysią Wieżą. Pomysł wywołał wiele kontrowersje choć był oczywiście jedynie żartobliwą fikcją.

Jako pierwsi poinformowaliśmy o pierwszych pracach związanych z powstaniem Ośrodka Wodnego
przy Mysiej Wieży. Dotychczasowe prace ograniczyły się jednak tylko do zlikwidowania kompleksu budynków przy KW Gopło.

Spektakl "Katyń - w tył głowy". Każdy zainteresowany mógł wziąć udział w przedstawieniu wystawionym w CKiS "Ziemowit".

Tradycyjnie odbyło sie Kujawskie Misterium Męki Pańskiej. Po raz ostatni w roku wydarzenie koordynował ksiądz Łukasz Staniszewski.

Rozpoczęły się prace nad kruszwickim muralem. Malowidło powstało na budynku kamienicy przy ulicy Zamkowej.

Obchody 95-lecia szkolnictwa zawodowego i ślubowania klas mundurowych odbywają się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy. Swój jubileusz obchodzi także "Panorama Kruszwicka" miesięcznik samorządowy.Gazeta istnieje od 1992 roku.

Odnotowujemy fakt powstawania Portu Prasłowiańskiego w Kruszwicy. Powstaje wywiad z inicjatorem akcji Mariuszem Nogalskim.

Z końcem kwietnia ruszają prace na Kasprowicza i Lipowej. Samorząd zaś nagradza wybitne osiągnięcia młodych kruszwiczan w zakresie edukacji oraz sportu. Na sesji Rady Powiatu Brązowy Krzyż Zasługi otrzymują Jan Kostrzewa oraz Kazimierz Wójtów.

Prężnie działają społecznicy skupieni wokół "Wielkanocnej Paczki dla Bohatera". Akcję wspiera Stowarzyszenie "Krusza".



Maj

Majówka w Ostrówku. Wydarzenie odbywa się po raz pierwszy.Nie brakuje licznych atrakcji.Dzień później "Majówkę" świętujemy w Kruszwicy. Popularność koncertu, a właściwie Zenka Martyniuka pozwoliło zakorkować gminę od Kruszwicy do miejscowości Tupadły.

Na początku maja podpisano umowę na przebudowę drogi dojazdowej wraz z miejscami parkingowymi na Zagoplu. Inwestycję ukończono jesienią tego samego roku.

Odwołany zostaje dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy. Jednym z powodów była zawyżona subwencja o 3 miliony na placówkę. Nowym dyrektorem w kilka miesięcy później zostaje kruszwicka radna Ilona Dybicz.

Po raz pierwszy w Kruszwicy odbędzie się także wyścig kolarski Cyclo Cuiavia. Drogami powiatu inowrocławskiego ruszają rowerzyści z całej Polski. To nie koniec sportowych rozgrywek. Z Kruszwicy do Inowrocławia ruszają biegacze w ramach Biegu Piastowskiego. Na Zagoplu z okazji Dnia Dziecka zorganizowany zostaje Osiedlowy Dzień Dziecka. Jednym z inicjatorów jest Stowarzyszenie Krusza.

Tradycyjnie na kruszwickim rynku odznaczamy zasłużonych strażaków naszej gminy. Ulicami miasta odbywa się także przemarsz kruszwickich jednostek.


Czerwiec

Tradycyjnie ulica miasta przemaszerowała parada gryzoni. Zakończyła się ona na boisku sportowym przy ulicy Poznańskiej.

Do Racic w Czechach udała się delegacja kruszwicka. Na miejscu zorganizowano Kongres Europejskiej Federacji Wioślarskiej.

Smutna decyzja dotycząca księdza Łukasza Staniszewskiego. Zapada decyzja o zakończeniu posługi wikariusza w kruszwickiej kolegiacie. W Szarleju i Kruszwicy parafianie żegnają kapłana.


Foto pułapki namierzają osoby podrzucające odpady w dwóch miejscach w gminie. Mężczyźni otrzymali mandaty.

Kruszwickie Dni Sportu. Zawodom lekkoatletycznym towarzyszyło otwarcie nowego obiektu na Zagoplu.

Demolka na Wzgórzu Zamkowym. Monitoring KW Gopło Kruszwica pozwala ustalić sprawcę zdarzenia. W odpowiedzi na prowadzone działania powstaje nasz tekst "Szlakiem nocnych dewastacji", gdzie informujemy, że szkód jest znacznie więcej.

Swój jubileusz obchodzi Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Ratownicy świętują pod Mysią Wieżą.

Rusza akcja "Pochwal się Powstańcem". Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne zbiera informacje o kruszwickich powstańcach wielkopolskich.

Dni Kruszwicy. Na scenie gości Zespół Wilki oraz ROAN. Na scenie kruszwickiego amfiteatru nagrodzeni zostali uczestnicy gry terenowej "Postrzyżyny Ziemowita".

W połowie czerwca umiera koordynator "Makabrycznej Nocy" Józef Siej. Kruszwiczan reprezentuje Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne współpracujące z historykiem i regionalistą.

Lipiec

Pierwsza edycja Aquathlonu Kruszwica. Sportowcy z całej Polski rywalizują w pływaniu i bieganiu. Jako pierwszy na metę przebiega Jakub Rusztyk z Nadgoplańskiego WOPR, który wyprzedził Mariusza Jurkiewicza i Daniela Gąsiorowskiego. Jednak po proteście Jurkiewicza,  Rusztyk został zdyskwalifikowany za brak koszulki.


Strażacy z Witowic zdobyli pierwsze miejsca w ćwiczeniu bojowym z czasem 42 sekund sztafecie z czasem 62 sekund (co dało im łączny wynik 104 punktów  i wygraną w klasyfikacji generalnej podczas X Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Drużyn OSP Związku OSP RP. Sukces odnoszą także kobiety z OSP w Woli Wapowskiej, które zostały Mistrzyniami Powiatu Inowrocławskiego.

Zmiana na stanowisku komendanta głównego OSP. Mieczysława Musiałowskiego zastępuje Krzysztof Kozłowski.

Za nami I Przegląd Kultury Ludowej Kujaw "Odkrywam Folklor". 

Impreza plenerowa z pokazami na wodzie. "Kręci mnie bezpieczeństwo" nad Gopłem.

Internauci alarmują - przybywa szczurów na Osiedlu Zagople. 

Kujawskie Nowalijki. Pod Mysią Wieżą gotuje popularny "Boczek" czyli Dariusz Gnatowski. 

Sukces kruszwiczanina Artura Mikołajczewskiego. Zawodnik klubu Gopło Kruszwica wygrał zawody ostatniej rundy Pucharu Świata w Lucernie. Kruszwiczanin wyprzedził Szwajcara Michaela Schmida oraz zawodnika z Węgier Petera Galambosa.

Wywiad z księdzem Michałem Bubaczem. Nowy wikariusz o swoim powołaniu, zaangażowaniu oraz zainteresowaniach zwierza się w rozmowie z Mateuszem Syryczyńskim.

Sierpień

"Wszyscy gramy dla Was". W Sławsku Wielkim zorganizowany zostaje festyn charytatywny.Jego celem była pomoc Arkadiuszowi, Filipowi oraz Kubie.

Po raz pierwszy zorganizowany zostaje turniej Streetball, któremu towarzyszy Dirty Dancing. Organizatorem wydarzenie jest Stowarzyszenie "Krusza".

Sierpniowa nawałnica pozostawia też zniszczenia w nadgoplańskiej gminie. Relacje na ten temat staramy się na bieżąco podawać.

Imieniny Marii: Goliniaki Kraciaki oraz Cliver bawią publiczność. W Kobylnikach tradycyjnie odbywają się Dni Kobylnik.

Podsumowaliśmy plebiscyt "Ludzie Roku 2016". Zwycięzcami konkursu zostali Ilona Dybicz (Samorządowiec Roku), Anna Wekwejt (Społecznik Roku), Agnieszka Zadka (Sportowiec Roku) oraz  Maria Pacia (Sołtys Roku).

W gminie trwają wiejskie dożynki. Relacjonujemy to wydarzenie w Bródzkach, Sukowach, Janowicach i Sławsku Wielkim. Dożynki Gminne odbywają się zaś w Popowie i Ostrowie. Gwiazdą wieczoru Mariusz Kalaga.

Po raz pierwszy odbywa się Amatorski wyścig kolarski drogami powiatu inowrocławskiego. Celem rywalizacji na kółkach jest wskrzeszenie tradycji kolarskich i promocja aktywnego i rodzinnego wypoczynku.

Międzynarodowe media głośno o znanej kruszwiczanom siostrze Leopoldzie. Elżbietanka pędziła 67 km na godzinę trasą do Santiago de Compostela.

Kruszwica staje się europejską stolicą wioślarstwa. Nad Gopłem mogliśmy zobaczyć ponad 400 zawodniczek i zawodników z 30 państw europejskich.

Wrzesień


Na rynku świętują strażacy. To już 120 lat istnienia jednostki.

Kończą się MME. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy zostały całkowicie zdominowane przez reprezentantów Rumunii. Zawodnicy tego kraju zdobyli aż 10 medali, w tym 8 złotych. Polacy finiszowali z dwoma krążkami na koncie.

Po raz dziesiąty pod koszem odbywa się Memoriał im. Pawła Cieślaka. Zawodnicy z całej Polski rywalizując wspominają zmarłego przed laty kruszwiczanina.

Wioślarki zaliczają dobry występ na Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Wioślarstwie. W zawodach zajęły drugie miejsca. Srebrne medale zdobyły Martyna Majewska (1xKJL czas 9:24), Joanna Janeczek (1xKJ czas 9:18) oraz Patrycja Domalska (1xKJM czas 8:47).

XXIX OLSP w Kobylnikach i Kruszwicy. Podczas wydarzenia odbywa się promocja poetyckiego almanachu pt."W drodze". Zaproszeni goście maja okazję podziwiać m.in. wystawę Zofii Świst "W drodze" oraz recital Małgorzaty Żurańskiej-Wilkowskiej.

W Tarnowie lądują Francuzi, którzy podróżują balonem. Z obcokrajowcami zdjęcia robią mieszkańcy wsi.

Atrakcje na czas wakacji przygotowuje Gmina Kruszwica. W ich ramach odbywa się m.in. Amatorski Turniej Siatkówki Plażowej, konkurs budowania zamków z piasku oraz Graffiti Jam.

Projekt "Ocalić od zapomnienia" doczekał się wystawy na rynku. Jej organizatorem był Urząd Miejski. Wystawa została zniszczona m.in. przez sierpniową nawałnicę.

Wrześniowe uroczystości w gminie Kruszwica. W Rożniatach i Łagiewnikach upamiętniamy zamordowanych mieszkańców Kruszwicy i okolic. Odbywa się także kolejny Marsz Patriotyczny Kruszwica-Łagiewniki organizowany przez Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne.

Ogłoszono konkursu na kogo wydarzenia setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918/1919.

W Kruszwicy i Lachmirowicach kręcone są sceny do filmu "Trzech Znanych P".  Reżyserem filmu jest Karolina Ford. 

W samorządzie kolejna odsłona dyskusji na temat związany z mostem w Kobylnikach. Temat porusza m.in. radny Adam Molenda.

Kruszwiczanie Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski wzięli udział w Mistrzostwach Światach na Florydzie.

Wyjątkowy koncert w kruszwickiej kolegiacie. Mieszkańcy mają okazję usłyszeć głos Czeskich Świętych.


Październik

Miasto obiega plotka o rzekomej próbie porwania w Kruszwicy. Informacja okazuje się nieprawdziwa.

W Chełmcach wprowadzone zostaną relikwie św. Faustyny. Uroczystości odbywają się w parafii św. Katarzyny w Chełmcach.

OSP w Kruszwicy wzięła udział w turnieju piłkarskim, którego głównym trofeum był Puchar Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej. Sportowa rywalizacja odbyła się na boisku przy JRg 2 Inowrocław. Pierwsze miejsce zajęła OSP w Kruszwicy.

Wchodzi w życie uchwała Burmistrza Kruszwicy w sprawie powołania Senioralnego Zespołu Doradczego  Burmistrza Kruszwicy. W zarządzeniu nadano również, a wykonanie zarządzenia powierzono Sekretarzowi Gminy.

25 lat swojego istnienia obchodzi Nadgoplański Park Tysiąclecia. Były gratulacje, odznaczenia i dyplomy.  Nie zabrakło wykładu o historii Kruszwicy i tego jak park powstawał.

Obchody Dnia Krajobrazu w Kruszwicy. W Domu Socjalno-Kulturalnym wykład przedstawia m.in. Maria Dombrowicz Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy.

Drzewka za nakrętki. Na targowisku zorganizowano akcję dla Igora Trybuły. 

Otrzymujemy możliwość publikacji pozostawionych przez księdza Jerzego Osińskiego kazań. Zawierają one szereg myśli filozoficznych i religijnych. Kapłan zmarł 23 października 1990 roku.

Powstaje książka o Marii Patyk. Jej promocja odbywa się w SP im. Marii Patyk w Sławsku Wielkim. Wniosek płynący z książki podkreśla wyjątkowość regionalistki.

Swoje święto ma Bogdan Matuszak, kowal z Chrosna. Społeczność dziękuje mu za 55 lat pracy w tym zawodzie. Kuźnię w Chrośnie udaje się nam odwiedzić w listopadzie.

Karatecy z sukcesami. W miejscowości Landgraaf w Holandii odbyły się Mistrzostwa Europy Sztuk Walki IMAF. 

- Do sukcesów zdążyła już nas przyzwyczaić Agnieszka Zadka zdobywając 3 miejsce w konkurencji kata seniorek i 1 miejsce w kata drużynowym  kobiet z koleżankami z Inowrocławia Martą Dzielak i Marią Kerner. Nie zawiedli Leon Staszak, który zajął 2 miejsce w kata juniorów przegrywając jedynie z zawodnikiem z Belgii oraz Adam Kułacz,  który wywalczył  3 miejsce w kumite kadetów - mówił wówczas Mariusz Kaczmarek z IKS Karate.


Listopad

1500 złotych. Tyle środków udało się zebrać społecznikom podczas tegorocznej kwesty w Sławsku Wielkim, którego środki wędrują na zniszczone groby.

Swój mały jubileusz obchodzi kruszwicka Astrobaza.

Komendant Jarosław Lisiecki otrzymał "Odznakę Błękitnego Krzyża". To wyróżnienie za prowadzenie wraz z ratownikami działań o charakterze profilaktycznym zapobiegającym zagrożeniom.

W wieku 82 lat umiera znany i ceniony przez nauczyciel oraz były radny Stanisław Sulczyński.

Na deskach "Ziemowita" zmagają się uczniowie szkół nadgoplańskiej gminy. W 22.edycji konkursu recytatorskiego bierze udział 39 uczniów.

Wzruszające uroczystości w Sławsku Wielkim.W SP im. Marii Patyk odbywają sie obchody Dnia Niepodległości.

Do redaktora naczelnego www.mojakruszwica.pl przychodzi list  od Wernera Schacka. Pochodzący z Kruszwicy, Niemiec Werner Schack utrzymuje kontakt z mieszkańcami legendarnej stolicy. W ostatnim liście skierowanym do redaktora naczelnego naszego serwisu Przemysława Bohonosa, Apeluje o zachowanie przyjaźni między Polską i Niemcami.


Figura Matki Boskiej stanęła pod kościołem św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy.

Nad Gopłem latają helikoptery.

- Tematem zajęć był kurs instruktorski z technik linowych w ratownictwie lotniczym , podejmowanie poszkodowanych z wody." W szkoleniu brały udział WOPR Kruszwica, PSP Inowrocław, pododdziały 56 Bazy Lotniczej w Inowrocławiu wraz ze szkolonymi, oraz 12 WOG Toruń - informuje Piotr Fołda.

W Bydgoszczy trwa promocja poetyckiego almanachu "W drodze".

Z końcem listopada do CKiS "Ziemowit" wchodzi Centralne Biuro Antykorupcyjne. Pod lupą znalazły się faktury z czasów gdy placówką zarządzała Agnieszka Chrzaszcz-Stajszczak, późniejsza naczelnik w inowrocławskim ratuszu gdzie doszło do tzw. afery fakturowej.


Grudzień

Wybory w powiatowym PiS. Przewodniczącym ugrupowania zostaje wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. W zarządzie zasiada także Grzegorz Pawlak.

Kierowanie Kurierem Kruszwickim powierzono Michałowi Sobczakowi.

W Głębokim trwa przebudowa drogi gminnej.

Na rynku zorganizowane są po raz kolejny Motomikołaje. 

Kruszwica zainteresowana rządowym programem Mieszkanie Plus. List intencyjny w stolicy, w imieniu nadgoplańskiej gminy podpisuje Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Z klubem piłkarskim Gopło Kruszwica żegna się trener Dawid Żurawski.

Kolejna edycja Szlachetnej Paczki w Kruszwicy. W pierwszej połowie grudnia w budynku kruszwickiego Domu Aniołów Stróżów Caritas podsumowano "Szlachetną Paczkę". Akcja odbywa się co roku i wspiera potrzebujących w naszej gminie."Szlachetna Paczka" to inicjatywa, którą wspierają zarówno instytucje i organizacje, jak i osoby prywatne.

Sukces Patrycji Domalskiej na Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego na ergometrach. Kruszwiczanka zdobywa złoto podczas zawodów.

W SP nr 1 odbywają się obchody Dnia Patrona. Podczas uroczystości przekazana zostaje replika sztandaru placówki.

Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera. Podobnie jak w poprzednich latach Kruszwica i okolice wsparły akcję. Koordynatorem akcji była Katarzyna Halasa. Patronat nad wydarzeniem pełniło Stowarzyszenie Krusza. Głównym punktem zbiórki było MOW Kruszwica.

Antek Służałek zwycięzcą konkursu na logotyp. Logo zostanie użyte aby patronowało uroczystościom związanym z Powstaniem Wielkopolskim, które zaplanowano na 2018 rok.

Do Gdyni udały się delegacje Stowarzyszenia Edukacji i Rozwoju Amicus oraz kruszwickiego samorządu. Kruszwiczanie wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych kmdr. Zbigniewa Przybyszewskiego.



Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz