Orkan Friederike 2018. Jaka sytuacja w Kruszwicy i regionie? Czekamy na Wasze informacje-MojaKruszwica.plOrkan Friederike 2018 w Polskę uderzył dzisiaj popołudniu. Czeka nas burza i bardzo duże opady śniegu.

Ostrzeżenie dotyczące orkanu wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Czekają nas opady śniegu, silny wiatr oraz zawieje i zamiecie śnieżne w dwunastu województwach. 

Lodowa burza może osiągnąć prędkość nawet do 150 km/h. 

Czekamy na alerty internautów związane z sytuacją na drogach w Kruszwicy i regionie. Można ją przesyłać na redakcyjny telefon 667634920.

Kruszwica 16:15

Pierwsze opady śniegu.

Bachorce 18:45

Bachorce zasypane ok 6 cm śniegu, wiatr umiarkowany, droga Bachorce nie polecam wyjeżdżać, brak sygnału antenowego. Pozdrawiam oraz bardzo proszę o udostępnianie więcej informacji o stanie dróg oraz śnieżycach.

Broniewo 18:46

Opady śniegu. Brak sygnału anteny satelitarnej

Kruszwica 19:05

Brak sygnału anteny satelitarnej.

Gocanowo 19:28 

Brak prądu.


Bachorce 21:00

Brak prądu


Karczyn-Wieś 21:10

Dociera do nas informacja o autobusie, który wpadł do rowu.


Region 22:00

Druga fala orkanu.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

7 komentarze:

 1. Piaski brak anteny satelitarnej

  OdpowiedzUsuń
 2. Firma odśnieżająca to chyba wielka pomyłka.Czy nie oglądają pogody.Śnieg padał w nocy to dopiero rano zaczęli odśnieżanie.Nie ma to jak ekipa z naszego MPG odśnieżała,zawsze było jak należy i na czas.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piaski jest prąd jest sygnal anteny żyć nie umierać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wczoraj tu zajrzałem i zobaczyłem komunikat- "Kruszwica 19:05
   Brak sygnału anteny satelitarnej."
   To musiałem ekran przetrzeć :)
   Ludzie jednak są tępi- przecież przy takiej zawiei w dodatku z mokrym śniegiem to żadna nowość że ten przykleja się do czaszy anteny,wystarczy kilka milimetrów i sygnał ginie- ja wczoraj 3 albo 4 razy wychodziłem z miotłą i problem znikał, dobrze że przyszła odwilż bo co niektórzy do wiosny by jęczeli.
   Tak po za tym to jak widzę gdzieś antenę sat. powieszoną gdzieś na czubku komina to odrazu gębusia mi się uśmiecha mając na myśli właśnie takie sytuacje :)

   Usuń
 4. Nie siejcie niepotrzebnej paniki, nie róbcie sensacji tam, gdzie jej nie ma. To, że spadł śnieg, to chyba jest normalne, w końcu mamy zimę. Rozumiem, gdyby napadało tego śniegu z pół metra, byłaby zamieć i bardzo silny wiatr. Jak na razie, pada deszcz, wiatr mocno nie wieje. Braki prądu na wsiach - owszem, w czasie, kiedy śnieg jest mokry, mogą się zdarzyć sytuacje, że gdzieś go zabraknie, ponieważ łamiące się pod naporem śniegu gałęzie mogą uszkodzić linie, ale na Boga nie siejcie postrachu! Najbardziej rozbawiła mnie informacja "brak sygnału tv satelitarnej". No, to rzeczywiście jest informacja dnia, news na "pasek" informacyjny. Otóż powiadam, że sygnał sat. może zniknąć podczas śnieżyc, silnego zachmurzenia czy burzy, a nawet silnej ulewy. Inną kwestią jest prawidłowe ustawienie anteny, ale to już zupełnie inny temat, dlatego nic wielkiego się nie stało jak na razie i oby tak było, że przede wszystkim nikomu nic się nie stanie. I ostatnia sprawa tego autobusu - jest ślisko, wypadki się zdarzają, ale czy to ma jakąkolwiek zbieżność z tym orkanem, który na szczęście w naszym regionie nie przebiega gwałtownie, przynajmniej na godzinę 0.30. Ciekawe, czy szanowny moderator opublikuje mój komentarz, bo zauważyłem, że te "mniej wygodne" publikowane nie są.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przestań pisać bzdury. Wszystkie komentarze są publikowane poza wulgarnymi. Pozdrawiam. PB

   Usuń
 5. Może gmina zainteresuje się dojazdami do parkingów przy blokach 43,46,39.Zawsze są co roku ominięte i nie odśnieżane.

  OdpowiedzUsuń