Międzynarodowy sędzia piłkarski odwiedził Kruszwicę [FOTO]-MojaKruszwica.pl


Na zaproszenie Klubu Olimpijczyka do Kruszwicy przybył Bartosz Frankowski, międzynarodowy sędzia piłkarski z Torunia. Spotkał się on zarówno z uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących jak i wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.


Bartosz Frankowski zdradził kolejne szczeble awansu od B klasy po ekstraklasę. Przedstawił również dane statystyczne dotyczące decyzji sędziów podejmowanych w trakcie meczu piłkarskiego na przykładzie ligi angielskiej.

- Serię pytań do gościa rozpoczęli młodzi adepci piłki nożnej miejscowego klubu Gopło i dotyczyły one np. relacji sędziego z zawodnikami ( często starszymi od niego), presji kibiców i mediów oraz współpracy z sędziami liniowymi ( asystentami). Część odpowiedzi zobrazował krótkimi filmikami z wybranych meczów ligi polskiej ekstraklasy dokonując analizy tych fragmentów - relacjonuje Ireneusz Śmigielski z Klubu Olimpijczyka.

Gość odwiedził następnie Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, który odwiedzali wcześniej piłkarze i piłkarki polskiej ligi. Wizyta ta pokazała futbol od strony pracy sędziego.

- Po wielu dociekliwych pytaniach i wyczerpujących odpowiedziach zebrani zrozumieli specyfikę pracy sędziego, a kolejne fragmenty spornych sytuacji piłkarskich zostały dokładnie omówione. Z dużym zainteresowaniem wychowanki wysłuchały  ciekawostek z różnych stadionów świata, zabawnych wydarzeń czy nowinek technicznych wprowadzanych przez UEFA. Nie zabrakło pytań o rodzinę, planów na przyszłość czy finanse. Burzą braw i upominkiem podziękowano za przyjazd i ciekawe spotkanie, a gość zaś wręczył pamiątkową koszulkę z autografem - dodaje Ireneusz Śmigielski.Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz