Jak wdrażać zmiany?-MojaKruszwica.plUczestnicy projektu pt. Otwarty Dialog, realizowanego przez Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju "Amicus" w Kruszwicy, ostatnio poznawali zasady wdrażania zmian.


 - Zarządzanie zmianą to trudne wyzwanie, który wymaga wiedzy, umiejętności i odpowiedzialności - mówi Dorota Pronobis, prezes Stowarzyszenia. - Warto znać mechanizm wprowadzania zmian, aby umieć je wdrażać. A zmiany w dzisiejszym świecie, dynamicznie się rozwijającym, są niezbędne. 

Z jednej strony są duże oczekiwania, wymagające wprowadzenia nowych rozwiązań, które początkowo zwykle budzą obawy. Czasami lęk przed zmianą jest tak duży, że nie podejmuje się jej, co w dłuższej perspektywie bywa zgubne - zmiana nie wprowadzona w odpowiednim czasie, przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi, wywołuje konflikt, a nawet rewolucję. 

Należy pamiętać, że wdrażanie zmian to proces, czasem nawet długotrwały - nie zawsze oczekiwany rezultat przychodzi od razu. Jednak, gdy działania są konsekwentnie podejmowane zgodnie z przyjętą strategią, przynoszą planowany efekt - wcześniej czy później. 

Patronat medialny nad projektem pt. Otwarty Dialog sprawuje portal informacyjny MojaKruszwica.pl.Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment