W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kruszwicy świętowali Mikołajki na sportowo-MojaKruszwica.plW hali sportowo-widowiskowej zorganizowano kolejną edycję "Mikołajkowego turnieju szkół". Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas III lokalnych gimnazjów oraz uczniowie "Kazika".


Na hali sportowej można było zobaczyć uczniów Gimnazjum w Skulsku, Bachorcach oraz Gimnazjum nr 1 i nr 2 w Kruszwicy. W szranki stanęli uczniowie "Kazika".


- Zawody były emocjonujące, a konkurencje różnorodne. Były m.in. musztra na wesoło, umundurowanie członka drużyny na czas, rzut płytą CD do celu, czy ubijanie piany. Do trudniejszych zadań należało czytanie mapy i wyznaczanie tras -  informuje Magdalena Szłyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy.

W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła druga drużyna Gimnazjum nr 1 w Kruszwicy. Na drugiej pozycji znaleźli się przedstawiciele Bachorc i pierwszej drużyny z Gimnazjum nr 1 w Kruszwicy. Na trzecim miejscu uplasowały się drużyny Gimnazjum nr 2 w Kruszwicy i Gimnazjum w Skulsku. Z klas "Kazika" najlepsza okazała się II LO, drugie  miejsce wywalczyła
drużyna z kl. IaT, a trzecie kl. IIa zsz.

- Zwycięzcom został wręczony puchar, a wszyscy uczestnicy otrzymali mikołajowe słodycze. Dyrekcja ZSP w Kruszwicy dziękuje wszystkim szkołom za przyjęcie zaproszenia i za wspaniałą zabawę. Mikołajkowy turniej, jak co roku, poprowadził pan Jerzy Ćwikła, któremu pomagali nauczyciele i uczniowie szkoły - dodaje rozmówca.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz