Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju Amicus chce nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Kruszwica Zenonowi Czajkowskiemu-MojaKruszwica.plPodczas finału projektu "Ogrody Możliwości" Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju Amicus poinformowało o swoich planach dotyczących nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Kruszwica Zenonowi Czajkowskiemu. Po zakończeniu uroczystości stosowne pismo zostało złożone w Radzie Miejskiej w Kruszwicy.Podczas finału projektu "Ogrody Możliwości" przedstawiona została sylwetka Zenona Czajkowskiego. Kruszwiczanin od lat angażuje się w podtrzymywanie tradycji poprzez działalność w Nadgoplańskim Zespole Folklorystycznym.

- Pan Zenon Czajkowski jest mieszkańcem Kruszwicy. Z Nadgoplańskim Zespołem Folklorystycznym w Kruszwicy związany jest jako członek od 34 lat,a jako kierownik zespołu od ponad 30 lat. Nadgoplański Zespół Folklorystyczny posiada w swoim repertuarze, stanowiącym kulturową spuściznę minionych pokoleń kruszwiczan, dawne ludowe piosenki i przyśpiewki, niegdyś popularne w Kruszwicy i okolicznych wsiach. Zespół był wielokrotnie nagradzany na konkursach i przeglądach zespołów folklorystycznych i ludowych - powiedziała Dorota Pronobis prezes Stowarzyszenia Edukacji i Rozwoju Amicus.

Jak przekazuje stowarzyszenie aktywność artystyczna Zenona Czajkowskiego przyczynia się do utrwalenia folkloru ziemi kujawskiej, a także służy przekazywaniu dawnych tradycji muzycznych w jak najbardziej autentycznej postaci następnym pokoleniom kruszwiczan.

Pismo skierowane do przewodniczącego rady miejskiej Aleksandra Budnera podpisała oprócz Doroty Pronobis, dyrektor Muzeum im. Jana Kasprowicza Janina Sikorska oraz prezes oddziału bydgosko-toruńskiego Stowarzyszenia Twórców Ludowych  Zygmunt Kędzierski.

Relacja z podsumowania projektu wkrótce.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz