Spotkanie edukacyjno-profilaktyczne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kruszwicy nr 2 -MojaKruszwica.plW minionym tygodniu dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kruszwicy przeprowadzili spotkanie profilaktyczno-edukacyjne u trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej w Kruszwicy nr 2. Funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. 


Dla policjantów z Komisariatu Policji w Kruszwicy bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców powiatu jest jednym z najważniejszych priorytetów podczas codziennej służby. W związku z tym prowadzą szereg działań profilaktyczno-edukacyjnych, jedno z nich odbyło się z uczniami trzeciej klasy Szkoły Podstawowej w Kruszwicy nr 2.

Dzielnicowi podczas prelekcji przypomnieli między innymi o czym należy pamiętać przechodząc przez jezdnię, zarówno gdy przy przejściach dla pieszych znajdują się sygnalizatory jak również gdy ich nie ma. Mundurowi wytłumaczyli dlaczego należy poruszać się lewą stroną drogi w przypadku braku chodnika oraz wytłumaczyli najmłodszym jak ważne jest by po zmroku pieszy posiadał przy sobie elementy odblaskowe.

Nie zabrakło również cennych rad dotyczących bezpieczeństwa osobistego, w tym kontaktu z osobami obcymi. Dzielnicowi przypomnieli również, że nie wolno podchodzić do wałęsających się po ulicach zwierząt i pokazali jakie postawy należy przybrać podczas ataku psa. 

Na zakończenie spotkania trzecioklasiści śpiewająco wyrecytowali numery alarmowe i zapewnili, że nigdy dla zabawy ich nie użyją. Dzielnicowi, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach, na ręce każdego ucznia przekazali opaski odblaskowe ufundowane przez Krzysztofa i Karolinę Hałas. (NAD)


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

1 komentarze:

  1. Widzę teraz skąd bierze się ciągle przeziębienie mojej siostry- czy siedzenie na zimnej podłodze jest normalne? Dziękuję mojakruszwica za uswiadomienie!

    OdpowiedzUsuń