Rok 2018. Jakie inwestycje planuje Gmina Kruszwica? [LISTA]-MojaKruszwica.plJakie zadania inwestycyjne planuje Gmina Kruszwica w 2018 roku? Które z planowanych inwestycji doczekają się dokumentacji technicznej? Lista poniżej pozwoli odpowiedzieć na te pytania.

Zadania do realizacji w 2018 roku:
- przebudowa drogi gminnej w Słabęcinie I etap,
- przebudowa drogi gminnej w zakresie ciągu pieszego w Tarnówku,
- przebudowa ul. Słonecznej wraz z budową ścieżki rowerowej w Kruszwicy,
- budowa ścieżki rowerowej oraz kładki dla rowerzystów pod mostem drogi krajowej nr 62,
- przebudowa parkingu przy ul. Kraszewskiego w Kruszwicy,
- budowa 3 miejsc aktywnego wypoczynku na terenie Kruszwicy (place zabaw, siłownie zewnętrzne i obiekty małej architektury),
- budowa hali sportowo-rekreacyjnej w Racicach,
- termomodernizacja budynków Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kruszwicy,
- zwiększenie środków na fundusz sołecki do 615 tys. zł.,
- rozbudowa oświetlenia drogowego na terenie gminy Kruszwica,
- dotacje na budowę przydomowych oczyszczalni dla gospodarstw domowych,
- dotacje na zakup i instalację kotłów grzewczych ekologicznych dla gospodarstw domowych.


Dokumentacje techniczne mają zostać zrealizowane dla zadań:
- przebudowa ul. Spokojnej w Kruszwicy,
- przebudowa ul. Mieszka I w Kruszwicy,
- budowa mostu drogowego w Kobylnikach.

Ponadto gmina Kruszwica podobnie jak inne samorządy kujawsko-pomorskiego oczekuje mna uruchomienie środków unijnych na projekty rewitalizacyjne. Zadania, dla których gmina opracowała już projekty techniczne to: budowa boisk sportowych w Chełmcach i Polanowicach, rewitalizacja zabytkowego wiatraka typu koźlak w Chrośnie, remont świetlicy w miejscowości Wola Wapowska, budowa kompleksu rekreacyjnego, toru dla rowerzystów przy ul. Lipowej w Kruszwicy oraz rozbudowa Centrum Kultury i Sportu w Kruszwicy.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

13 komentarze:

 1. A gdzie kanalizacja w Chełmcach? Za to kolejne wydatki na Ziemowita. Trzeba było go rozbudować a nie urząd. Jak mało miejsca to po co sprzedawać hotel sportowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba było być na zebraniu wiejskim to być wiedział dlaczego nie ma tego w budżecie! Kanalizacja w Chełmcach to koszt ponad 10 mln zł... bez możliwości pozyskania na nią środków unijnych będzie ciężko to zrealizować. Podobno nie ma w ogóle kasy na kanalizę w funduszach unijnych.

   Usuń
  2. Najłatwiej tak tłumaczyć. Tylko, że wszędzie dookoła gminy pozyskują fundusze na kanalizację. Więc na pewno jest.

   Usuń
 2. Przebudowa lub chociaż remont ulicy Wiosennej też byłaby mile widziana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego się doczekasz jak nadejdzie jesień...życia ;)

   Usuń
 3. A kiedy się doczekamy drogi na ulicy Działkowej, Kruczej,Orlaj.Nie wspomnę o chodniku,chociaż może na oświetlenie znajdzie sie budżet ��Domków coraz więcej,a warunki drastycznego ��Bardzo ładnie wyglądają by ścieżka rowerowa, ale to marzenie ��

  OdpowiedzUsuń
 4. Gmina zapłaci za remont świetlicy wiejskiej w Woli? A czemu inne sołectwa muszą wykonywać remonty świetlic z swojej kasy czyli z funduszu sołeckiego?

  OdpowiedzUsuń
 5. I ruszyła lawina . . .

  OdpowiedzUsuń
 6. A o sołectwie Janowice (Janowice, Żerniki, Przedbojewice) ZAPOMNIANO!!!! Dzieci nie mają jak dotrzeć na przystanek autobusowy. Żadnego chodnika, przystanki bez zatoczek na zakretach. Przeszkody w formie barierek przy rowach (teraz przydałyby się skrzydełka :-)). Pomyślcie o nas, wypadków jest coraz więcej!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak to jest jak pomija się mieszkańców i nie przedstawia do konsultacji propozycji budżetu i inwestycji. Ale władze są nieomylne.

  OdpowiedzUsuń
 8. A może w koncu coś będzie zrobione z asfaltem w Sukowach. Toć to ser szwajcarski. Ładnie pieknie w Kruszwicy ale ok a jak tam dojechać? Czym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dziurawy to może go zerwać- problem z dziurami zniknie samoistnie ;)

   Usuń
 9. Niektóre inwestycje są tak potrzebne jak drzwi do lasu. Budowa jakiejś hali, termoizolacja, dla kogo? W gminie nie będzie dobrych zmian, dopóki nie będzie dróg. Gorsze drogi są tylko w gminie Strzelno.

  OdpowiedzUsuń