Niech te święta będą bezpieczne na drogach! Apelujemy do kierowców o ostrożność i rozwagę-MojaKruszwica.pZbliżające się święta Bożego Narodzenia to czas szczególne ruchu na drogach. Wraz z kujawsko-pomorską policją apelujemy o rozwagę i ostrożność podczas jazdy samochodem.


Okres świąteczny to natężenie ruchu pojazdów i pieszych. Na drogach województwa kujawsko-pomorskiego przybędzie patroli policyjnych. Tym razem policyjna akcja rozpoczęła się już 22 grudnia i potrwa cztery dni.

- Policjanci będą m.in. ujawniać i eliminować z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia - przekazuje Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu.

Statystyki pokazują, że na drogach trzeba uważać. W ubiegłym roku w kujawsko-pomorskim doszło do sześciu wypadków drogowych. Siedem osób zostało rannych. Ponadto policjanci zatrzymali 25 osób, które wsiadły za kierownicę mimo tego, że wcześniej pili alkohol.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz