Mieszkanie Plus: Kruszwica jako jedna z 30 miejscowości w Polsce podpisała list intencyjny. Ma szansę na 40 mieszkań-MojaKruszwica.pl


W czwartek na warszawskim Stadionie „PGE Narodowy” odbyło się spotkanie związane z dalszą realizacją rządowego programu Mieszkanie Plus. Podczas konferencji „Mieszkanie Plus dziś i jutro”, samorządy miały okazję podpisać list intencyjny na budowę mieszkań. Wśród nich znalazła się Kruszwica.


Inicjatorami warszawskiego spotkania byli minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz sekretarz stanu w MIB, pełnomocnik rządu do spraw budowy mieszkań w zakresie KZN Tomasz Żuchowski.

Umowy inwestycyjne mają zostać podpisane na około 2,5 tysięcy lokali w ramach rządowego programu. Blisko sześć tysięcy mieszkań może powstać w ramach Krajowego Zasobu Nieruchomości.

- Samorządy miały możliwość dialogu z wykonawcami oraz by w przetargach, które ruszą w przyszłym roku, uczestniczyło jak najwięcej firm budowlanych. Wybrane technologie mają umożliwić sprawną realizację inwestycji, a projekty i rozwiązania materiałowe mają być jak najlepszej jakości. To umożliwi uzyskanie odpowiedniej ceny i optymalnej jakości - stwierdził Żuchowski.

Wśród samorządów kujawsko-pomorskiego obecni byli przedstawiciele dziewięciu miejscowości. Kruszwicę reprezentował Burmistrz Dariusz Witczak.

- Listy intencyjne z przedstawicielami ministerstwa i Krajowego Zasobu Nieruchomości podpisało trzydzieści samorządów z całej Polski.  Kruszwica jest zatem w pierwszej grupie samorządów, które do programu przystępują po nowelizacji przepisów. Planujemy, aby w Kruszwicy powstało około 40 mieszkań w ramach tego programu — mówi Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Z informacji, jakie udało się pozyskać naszej redakcji, Urząd Miejski w Kruszwicy do programu zgłosił część uzbrojonej działki na osiedlu Zagople od ulicy Wspólnej. Jak podkreśla włodarz, w najbliższych tygodniach gmina przystąpi do negocjacji z KZN i ministerstwem w sprawie sposobu realizacji całego przedsięwzięcia.

- Mieszkania będą oddawane w standardzie umożliwiającym zamieszkanie i będą zgodne z obowiązującymi warunkami technicznymi dla lokali mieszkalnych. Standard poszczególnych mieszkań będzie ustalany na podstawie zapotrzebowania w konkretnej lokalizacji  - mówi Szymon Huptyś rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Oprócz Kruszwicy listy intencyjne podpisały Koronowo (30 mieszkań), Nakło nad Notecią (700 mieszkań), Mrocza (120 mieszkań), Sępólno Krajeńskie (56 mieszkań), Mogilno (20 mieszkań), Żnin (81 mieszkań), Więcbork (30 mieszkań) oraz Radziejów (30 mieszkań).
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

6 komentarze:

 1. Najpierw gmina powinna rozliczyć się z mieszkań wybudowanych na początku lat 90-tych, które za grosze rozsprzedano. Podatnicy zasponsorowali jednych wybrańców, teraz kolejnym zafundują lokum. Ta pierwsza grupa w wielu przypadkach sprzedała mieszkania z kilkakrotnym przebiciem i wybudowała sobie domy. Prawda panie Witczak?

  OdpowiedzUsuń
 2. A czy mozna gdzies sie zglosic do tego programu?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jednym z inicjatorów tego pomysłu dla Kruszwicy była p. radna Teresa Tenerowicz (tak dla pamięci)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mieszkanie+ legitymacja partyjna PiS :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak pan burmistrz jest twoim krewnym to tak

  OdpowiedzUsuń
 6. Mieszkanie+ legitymacja partyjna(odpowiednia)= sukces :)

  OdpowiedzUsuń