Mieszkańcy wskazują istotne problemy gminy. Na fanpage Gminy Kruszwica trwa dyskusja -MojaKruszwica.plKilka dni temu Gmina Kruszwica poinformowała o ogłoszeniu dwóch przetargów na roboty budowlane. Przedsięwzięcia będą realizowane w ramach projektu pn. Budowa ścieżek rowerowych na terenie Gminy Kruszwica. Tymczasem pod postem rozgorzała dyskusja na temat potrzebnych inwestycji w gminie.


- Hmm wspaniale...szkoda ze nie ma planu co do ścieżki z Kruszwicy w kierunku Lachmirowic gdzie droga jest wąska obsadzona drzewami bez pobocza. Jazda rowerem ta droga to ogromne niebezpieczeństwo a jest wielu ludzi którzy muszą w ten sposób dostać się do pracy.  Nie wspomnę o wyjeździe rowerowym lub piesza wycieczka z dziećmi  - pisze pani Agnieszka.

- Wieś też płaci podatki ale tam do remontu dziur przysyła się pana z szypą . Wrzuci się coś do dziury ,szypą przyklepie i jakoś będzie.Ale pogratulować miastu inwestycji. Szacun - dodał pan Marek.

- Jakieś 2 lata temu miała być ścieżka rowerowa z Kruszwicy do Inowrocławia przez Szarlej. Nie ma nawet jakiegokolwiek rozpoczęcia o których było mówiono 2 LATA TEMU! Ale w Kruszwicy przecież ścieżka musi być - komentuje pan Patryk.
- Świetnie! Przecież Kruszwica nie posiada żadnych lamp przy drodze , kompletnie żadnego chodnika i jego oświetlenia. Za to wszystkie gminne wioski mają wszystko! Według mnie to już jest przesada. Rynek odnowiony, orliki wybudowane, nowy asfalt na ul.kasprowicza i lipowej położony, a teraz jeszcze ścieżki rowerowe potrzebne są... Ciekawe ilu ludzi ma jeszcze zginąć na trasie Kruszwica-Lachmirowice? Drzewa wrastają się w asfalt, droga wąska, już nie mówiąc o tych chaszczach ciągnących się wzdłuż torów kolejowych z których często wybiega na jezdnie dziczyzna. Kruszwica nie dba o wioski. Rowy tak samo są pozarastane chaszczami. Jeszcze nigdy nie widziałam żeby ktoś przyjechał i rowy kosił, tylko trzeba samemu na specjalne pozwolenie od gminy je czyścić. Żenada. Dziury w asfalcie wszędzie, Baranowo do dziś nawet tego asfaltu nie ma tylko od lat jeżdzi się po gruzie. Brawo ! Wielkie brawa dla tego, który wymyśla co robić dla Kruszwicy i Grodztwa, który wymyśla gdzie upchać pieniądze podatników, bo cała reszta gminy się nie liczy! - napisała pani Ewa.

O cierpliwość apelował pan Daniel. Skomentował on, że niedawno powstała droga w Głębokim.

-  Bądźcie wszyscy cierpliwi, w Naszej miejscowości byliśmy. Gmina i Powiat postarali się i mamy to na co czekaliśmy X lat, z błotnistej drogi brukowej mamy piękną drogę bitumiczną z chodnikiem - stwierdził mieszkaniec.

Głębokie


-  Wszyscy komentują gminę Kruszwica a w samej Kruszwicy, niby teren miasta a do domu dojść nie można. Ani jednej lampy nie ma, dziura na dziurze !!! Wiosną dusimy się kurzem, wiosną i jesienią toniemy w błocie bo droga się rozpływa a zimą jak nas łaskawie odśnieżą to wyjedziemy. Prosimy się o utwardzenie drogi od wielu lat, piszemy petycje, zbieramy podpisy a i tak nikt nic nie robi. Tutaj też mieszkają ludzie, dzieci muszą chodzić do szkoły A ich pomoc wygląda tak , że wyrzucają nam kawałki gruzu na drogę i nawet nie utwardzają. Tak wygląda ulica Działkowa w Kruszwicy - dodała pani Monika.

ulica Działkowa


W dyskusji wzięli udział również radni powiatu inowrocławskiego. W postach wypowiedzieli się Jacek Zalesiak (PSL) i Marek Kościński (PiS).

- Szanowni Państwo, problem nie polega na tym, które inwestycje będą w tym roku realizowane. Problem polega na braku jakiegokolwiek planu inwestycji drogowych w mieście i gminie Kruszwica. Wszyscy rozumieją, że budżet nie jest z gumy i wszystkiego nie da się załatwić od ręki. Gdyby istniał jakikolwiek plan mieszkańcy cierpliwie poczekali by na swoją kolej. Pretensje z poszczególnych okręgów wyborczych proszę kierować do swoich przedstawicieli w radzie miasta, mamy w Kruszwicy JOW-y więc każdy okręg ma swojego przedstawiciela. Brawo Radny Artur Grobelski, ulica Słoneczna doczeka się realizacji! - napisał Jacek Zalesiak.


Piątkowe głosowanie w sprawie budżetu powiatu inowrocławskiego skrytykował zaś Marek Kościński. 

- Właśnie wczoraj Rada Powiatu Inowrocławskiego głosami koalicji PSL i SLD uchwaliła budżet w którym nie ma ani jednej inwestycji na terenie gminy Kruszwica wstyd ładny prezent na święta a droga o której Pani pisze jest drogą powiatową sam wielokrotnie interpelowałem o wycinkę drzew i krzaków przy tej drodze i wielu innych drogach powiatowych nigdy radni z Kruszwicy mnie nie poparli a szkoda - napisał Marek Kościński.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

3 komentarze:

  1. Słoneczną powinni wywalić z planu realizacji, jest wiele potrzebniejszych dróg i inwestycji niż ta ulica.

    OdpowiedzUsuń
  2. To czy powstanie ścieżka rowerowa wzdłuż Radziejowskiej i Włocławskiej to zależy od wojewody bo to "on" jest inwestorem a w jego imieniu inwestycje prowadzi GDDiA jako zarządca terenu DK62, mając na uwadze że wojewoda jaki jest taki jest, to już marnie to widzę, ba! co innego gdyby trzeba było "sprezentować" kolejną działkę opiekunowi z Torunia to temat byłby "jak w banku" a tak... :(

    OdpowiedzUsuń
  3. No właśnie droga Kruszwica-Skulsk. Drzewa rosną w drodze,samochody rozbijają się na drzewach ale to oczywiście winni kierowcy że jeżdżą po tej drodze bo władze gminy Kruszwica myślą gdzie wymienić w mieście chodnik na nowy a ta droga zarośnięta krzakami...powiat jak obcina pobocza to tak tylko żeby było widać że było przejechanie kilkanascie centymetrów trawy zetna-a reszta rośnie nadal! Tylko władze gminy Jeziora Wielkie lub powiatu Mogilno potrafią wyciąć przy tej drodze trawę,krzaki od drogi do samego pola czasami to nawet jest kilka metrów szerokosci pasa drogowego? Gmina biedniejsza a umie zadbać o bezpieczeństwo i nawet o drogi polne bo zasypuja dziury a gmina Kruszwica (dała fundusz sołecki ale sołtys jak chce żeby załatać dziury na swoim terenie to musi z tej kasy zostawic) Nikt nie moze sie tym zająć?Ile ludzi musi zginac na tej drodze zeby ktos sie tym zajął????

    OdpowiedzUsuń