Mali kruszwiczanie mogą liczyć na śpioszki od gminy - MojaKruszwica.plUrząd Miejski w Kruszwicy przygotował dla najmłodszych mieszkańców gminy pamiątkowe śpioszki z napisem "Mały kruszwiczanin" i "Mała kruszwiczanka". Body mają otrzymać dzieci, które urodzą się w 2018 roku. -Każde dziecko urodzone od 1 stycznia 2018 roku i zameldowane na terenie Gminy Kruszwica  otrzyma pamiątkowe body oraz krótki list gratulacyjny. Tym symbolicznym gestem pragniemy od samego początku budować pozytywną więź z naszą gminą – mówi Bartosz Krajniak Zastępca Burmistrza Kruszwicy. 

Ponieważ jedne dzieci po urodzeniu są większe, a drugie nieco mniejsze, przygotowane przez nas body są w rozmiarze 68/74.” – dodaje.

Akcję koordynuje Urząd Stanu Cywilnego oraz dział promocji Urzędu Miejskiego.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

16 komentarze:

 1. Zanim dziecko nauczy się czytać i nawiąże więź z gminą to śpioszki jako szmata wylądują w kontenerze. Ale jak ma się dużo kasy i dział promocji to można poszaleć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cóż z roku na rok z miesiąca na miesiąc pomysły są coraz bardziej denne - Brawo
   miły gest ale - żal

   Usuń
 2. I co by czlowiek nie zrobil to zle najlatwiej narzekac i komentowac nie dajac nic od siebie....w tej naszej gminie to sie nic ludziom nie podoba tylko zawisc i nic po za tym a moze by tak ktos pomyslal ze znajdzie sie jakas mama i zachowa te spioszki na pamiatke i za np.50 lat wyciągnie z szafy i wtedy to bedzie mialo jakaś wartosc chocby sentymentalna ze kiedys ktos i o maluszkach pamiętał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym nie wiązał tej anonimowej krytyki z tym, że wszyscy narzekają. Nie! Myślę, że niektórych kole w oczy, że ktoś potrafi coś fajnego wymyśleć. Przecież to fajna promocja i jakoś dziwnie na fejsbuku ludzie to chwalą. A, że tutaj można pisać anonimowo to osoby nieprzychylne władzy mogą trochę pokopać po kostkach.

   Usuń
 3. Gacie+ ...PiS :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I oto przykład rutynowej krytyki. Nie zrobią jest żle, zrobią jeszcze gorzej.Trochę optymizmu i mniej zawiści a życie wokół nas będzie przyjemniejsze. Uważam że z prezentu czy upominku jaki by nie był należy się cieszyć. Z NOWYM ROKIEM życzę więcej tolerancji i optymizmu.

   Usuń
  2. Tolerancja jak najbardziej- jestem ZA!
   Od poniedziałku tj. 01.01.2018 będę tolerował każdego z PiSu- oczywiście jak odsiedzi wszystko na co zasłużył upodleniem polskiego prawa :)

   Szczęśliwego Nowego Roku! :)

   Usuń
 4. Nic tak nie buduje więzi jak 500+ tylko JK mógł wpaść na genialny w swojej prostocie pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 5. Proponuję jeszcze goździk i rajstopy na 8 marca!

  OdpowiedzUsuń
 6. Czego nie robi się przed wyborami... I wszędzie ta paskudna mysz

  OdpowiedzUsuń
 7. na dzień chłopaka proponuję prezerwatywy z wizerunkiem....

  OdpowiedzUsuń
 8. A ta mysz to symbol czego? Disneylandu, szarej myszki, myszki agresorki, białej myszy? Czy czegoś innego?

  OdpowiedzUsuń
 9. Wyrażanie swojej opinii nie jest krytyką. Każdy mieszkaniec naszej gminy ma do tego prawo. Przecież to nie prywatny inwestor będzie sponsorem.
  Pomysły zapewne by się znalazły, wystarczy pytać.
  Mój pomysł?
  Założyć każdemu dziecku urodzonemu od stycznia 2018 roku książeczkę z lokatą na którą gmina może wpłacić symboliczne 50 zł . Wszyscy mądrzy rodzice wpłacając tą samą kwotę każdego miesiąca do 18 roku życia swojej pociechy uzbierają niemałą sumkę - 10800 zł plus oprocentowanie.
  Pieniądze mogloby dziecko wypłacić po osiągnięciu pełnoletności. Myśle ze to niemało na dobry początek.
  Jeżeli mają pamiętać że są z naszej Gminy to oczywiście wizerunek „ myszy” można umieścić na okładce książeczki 😉.

  OdpowiedzUsuń
 10. Trolle w internecie zawsze byli. Jak budowali rynek w Kcy było to samo, a burmistrz wszedł w 1 turze i pozamiatał towarzystwo...

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajna ta akcja. Mały gest i taki wyraz szacunku dla rodziców nie rozumiem w ogóle tego hejtu? Zazdrość? Jakoś dziwnie, bo na fb ludzie bardzo chwalą ten pomysł... :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nic odkrywczego. W Bydgoszczy już rozdają ubranka.

  OdpowiedzUsuń