Kobiecy Klub Piłkarek z Bydgoszczy przybył do Kruszwicy-MojaKruszwica.pl [FOTO]Do wizyty bydgoskiego Kobiecego Klubu Piłkarskiego w Kruszwicy, doszło kilka dni temu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym im. Polskich Olimpijczyków. Z gośćmi zapoznały się wychowanki kruszwickiej placówki.Piłkarkom towarzyszyli prezes klubu Szymon Kowalik oraz trener Adam Góral. Wychowanki MOW miały okazję zadać wiele pytań gościom.

- Dotyczyły one początków ich karier, życia prywatnego oraz ciekawostek z boisk i szatni. Pan Szymon Kowalik wyjaśnił jak funkcjonuje klub,  opowiedział też o warunkach bytowych zawodniczek i planach sportowych drużyny, natomiast trener Góral żartobliwie wskazał na trudności pracy z kobietami. Wychowanki zaś opowiedziały nieco o życiu i  pobycie w ośrodku, o swoich zainteresowaniach i treningach piłkarskich - przekazuje Ireneusz Śmigielski z Klubu Olimpijczyka.


Prezes klubu wręczył wychowankom sprzęt treningowy oraz komplet meczowy z logo ośrodka na koszulkach. Momentowi temu towarzyszyła radość, ale i wzruszenie.

- Pierwszy raz spotkaliśmy się z taką życzliwością i wspaniałym gestem. Burzą braw i upominkami podziękowaliśmy gościom, a pani Dyrektor MOW odczytała specjalne podziękowanie - mówi Ireneusz Śmigielski.

Druga cześć spotkania miała już charakter praktycznych zajęć. W sali sportowej trener kobiecej drużyny poprowadził pokazowy trening dla wychowanek. Stopniowo i one włączały się do zajęć.


- Na zakończenie podzielono wszystkie zawodniczki na cztery zespoły i grano  " każdy z każdym". Na początku dziewczęta z ośrodka były spięte i stremowane, ale z każdą minutą "rozluźniały" się pod koniec zajęć gra stawała się coraz płynniejsza - dodaje rozmówca.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz