Jaki był ten rok? Odpowiada radna Ilona Dybicz-MojaKruszwica.pl


Koniec roku to dobry czas na podsumowanie tego co wydarzyło się w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Zapytaliśmy kruszwickich radnych o ich działania w 2017 roku. Poniżej sprawozdanie radnej Ilony Dybicz.


Szanowni Mieszkańcy Gminy Kruszwica. Upłynął już kolejny rok mojej działalności samorządowej. Był to rok wielkich zmian w moim życiu zawodowym i nowych kolejnych wyzwań jako samorządowca. Rok przyjaźni i współpracy. Cieszę się, że w moim okręgu wyborczym zostały zrealizowane inwestycje, które tak były ważne dla mieszkańców. Ulica Kujawska pomiędzy blokami 27, 33, 35 i 37 zyskała nową nawierzchnię i ponad 100 miejsc parkingowych. Przy Zespole Szkół Samorządowych nr 1 zbudowane zostało boisko sportowe wielofunkcyjne. Dzięki temu uczniowie szkoły i mieszkańcy mogą korzystać z bieżni, boisk do koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki czy kortów tenisowych.

Złożyłam interpelacje w sprawie: wykonania dokumentacji ul. Spokojnej w Kruszwicy oraz ujęcia jej w Wieloletniej Prognozie Finansowej, uzupełnienia ubytku w chodniku na szczycie bloków nr 39 i nr 35- dojście do Intermarche, naprawy odcinka gminnej drogi między Słabęcinem a Sukowami oraz zaprowadzenia porządku przy wjeździe do wioski, zaprowadzenia czystości na ścieżkach pieszo- rowerowych w pobliżu Jeziora Gopło oraz w sprawie zamontowania progów zwalaniających przy ZSS nr 1 w Kruszwicy.

Na początku 2017 roku zostało założone Stowarzyszenie KRUSZA, którego jestem prezesem. W stowarzyszeniu aktywnie działają radni: Teresa Tenerowicz, Adam Molenda, Artur Grobelski oraz Grzegorz Stanny. Nasze stowarzyszenie przy współpracy ze  środowiskiem lokalnym aktywnie działa na rzecz mieszkańców Gminy Kruszwica.  Objęło patronat w Kruszwicy nad akcją „Paczka dla Bohatera”. Przy współdziałaniu z koordynatorem paczki P. Katarzyną Hałasa i zaangażowaniu środowiska lokalnego, szkół, zakładów pracy, osób prywatnych paczki trafiły dla kombatantów z gminy Kruszwica. Ceniąc bohaterów wojennych członkowie stowarzyszenia KRUSZA zorganizowali dwukrotnie spotkanie patriotyczno-świąteczne dla nich. Odwiedzili ich w domach rodzinnych, rozwożąc paczki. Radość i wzruszenie bohaterów były bezcenne. Stowarzyszenie KRUSZA wsparło także festyn charytatywny „Wszyscy Gramy dla Was” zorganizowany w Sławsku Wielkim dla chorych dzieci. W swojej działalności stowarzyszenie nie zapomina także o najmłodszych i młodzieży. Przy współpracy z Komitetem Osiedlowym nr 3 został zorganizowany „Osiedlowy Dzień Dziecka”. Współpracując z Klubę UKS Basket 2010, został zorganizowany  „Osiedlowy Turniej Streetball”. 

Będąc mieszkanką Woli Wapowskiej ważne są dla mnie także działania podejmowane przez mieszkańców wsi. Wspieram działalność OSP Wola Wapowska i OSP Sławsk Wielki. Uczestniczę w warsztatach rękodzieła prowadzonych w Woli Wapowskiej oraz współorganizowałam wycieczkę do Trójmiasta dla mieszkańców naszej wsi. Bardzo ważna jest dla mnie także działalność kruszwickiej ASTROBAZY, która przez wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego została oceniona jako jedna z najlepiej funkcjonujących w województwie kujawsko-pomorskim. Aktywnie działam także w Kruszwickim Klubie Olimpijczyka.

 Od 1 września objęłam stanowisko dyrektor Młodzieżowego Ośrodka  Wychowawczego dla Dziewcząt im. Polskich Olimpijczyków. Funkcja ta wyznaczyła dla mnie nowe cele i zadania. Wiem, że wychowanie to mądre towarzyszenie uczniowi na drodze jego rozwoju. To poświęcenie i pokazywanie właściwej drogi postępowania. A bycie radnym to wsłuchiwanie się w głos mieszkańców i wspólne rozwiązywanie problemów. Szanowni Mieszkańcy Gminy Kruszwica- pragnę złożyć Wam życzenia Szczęśliwego Nowego Roku. Roku zgody, zrozumienia, prawdy i szacunku dla drugiego człowieka.

Z wyrazami szacunku radna Ilona Dybicz
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

3 komentarze:

  1. Już widzę kandydata na nowego burmistrza:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Potwierdzam j/w

    OdpowiedzUsuń
  3. Mocno się pokazuje głównie przy akcjach charytatywnych i dla mnie to jest akurat słabe, bo na tym popularności się zbijać nie powinno a z pracy w gminie jej jakoś nie kojarze...

    OdpowiedzUsuń