Historia regionu na wesoło - Fundacja Modrak podsumowuje quizy regionalne-MojaKruszwica.plKoniec roku to dobry moment na podsumowania. W tym miejscu chcielibyśmy podsumować jeden z sztandarowych pomysłów Fundacji Modrak w zakresie aktywizacji lokalnej społeczności- cykl Quizów regionalnych. Jest to drużynowa zabawa, w której 3-4 osobowe zespoły mogły sprawdzić swoją wiedzę, a także miło spędzić czas.

Od początku roku 2017 quizy odbyły się w Popowie, Żernikach, Ostrowie, Kruszwicy, ponownie  w Ostrowie i Brześciu. Każdy miał swój motyw przewodni jak np. karnawał, Wielkanoc, Halloween, Boże Narodzenie itp. Schemat rozgrywki zawsze był podobny. Drużyny odpowiadały na ok 50 pytań, a wygrywała ta, która uzyskała najwięcej punktów. Do kanonu naszych quizów weszła już kategoria z pytaniami z zakresu historii lokalnej, w której uczestnicy mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat najbliższej okolicy. Poza tym uczestnicy rywalizowali w kategorii filmowej, muzycznej, wiedzy ogólnej, kalamburach i kilku innych. 


- To co cieszy to fakt, iż frekwencja na organizowanych przez nas wydarzeniach jest zawsze dobra, a w zabawie bierze udział coraz więcej osób. Spotykamy się z opiniami, iż taka forma przybliżania historii regionalnej pozwala na łatwiejsze zapamiętywanie faktów- informuje Artur Robakowski.- W rok 2018 wkraczamy z nowymi pomysłami. Jest to rok stulecia odzyskania niepodległości, a także wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Na pewno będziemy chcieli te dwie ważne rocznice uczcić. W dalszym ciągu będziemy kontynuowali projekt związany z tablicami turystycznymi na terenie gminy. Nie odchodzimy od przeprowadzania kolejnych quizów, jednakże chcemy także zaproponować mieszkańcom coś nowego - dodaje Maciej Wasielewski. Mijający rok stanowi dla nas zaledwie początek drogi i z pewnością wiele projektów ulegnie jeszcze modyfikacji. Mamy nadzieję, że nasze działania będą nie tylko przydatne dla regionu, ale także mogą stanowić inspirację dla innych organizacji. Na koniec nie pozostaje nic innego jak zachęcić Państwa do współpracy i wspólnego odkrywania niezwykłych historii Kujaw Nadgoplańskich. 

(autor: Fundacja Modrak

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz