Gmina Kruszwica nadal nie ma wykonawcy na budowę kładki pod tzw. dużym mostem-MojaKruszwica.pl

Kładka ma zostać zrealizowana pod tzw. dużym mostem


Urząd Miejski w Kruszwicy poinformował o braku wykonawcy na budowę kładki pod tzw. dużym mostem. Do tej pory do przetargu stanęła tylko jedna firma. Zaproponowana przez nią kwota była jednak znacznie wyższa niż planowano.


Z informacji jakie przekazał Urząd Miejski w Kruszwicy wynika, że do tej pory nie pojawił się wykonawca kładki pod tzw. dużym mostem. Przetarg na realizację tego zadania ogłoszono pod koniec listopada.

- Oferty można było składać do połowy grudnia.  Do przetargu stanęła tylko jedna firma z Tczewa, która złożyła ofertę na kwotę o ponad 60% wyższą niż planowano przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.  W związku z tak dużą różnicą Gmina Kruszwica unieważniła postępowanie - przekazuje Urząd Miejski w Kruszwicy.

Jak zapewnia Urząd Miejski, zadanie zostanie zrealizowane. Najpóźniej w styczniu możemy oczekiwać ogłoszenia drugiego przetargu.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

14 komentarze:

 1. No to podsumowanie roku wygląda następująco :1-rozbudowa urzędu nie mająca końca 2- most w kobylnikach nie ruszamy 3- ogromne opóźnienie przy termomodernizacji liceum 4-brak wykonawcy kładki pod mostem. Czy coś pominelismy drodzy kruszwiczanie? A władza bawi się dalej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rondo w Kobylnikach. A gdzie basen i nowa kanalizacja w Chełmach i okolicach?

   Usuń
  2. Basen ? po co ? są sprawy ważniejsze ...

   Usuń
 2. Tak, najlepiej podburzać i nie dostrzegać tego, ile zostało zrobione. A kładka, to nie taka prosta rzecz i mało kto pewnie się tego podejmie więc w kosztach to się zapewne odbije.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witczaka wszystko przerasta

   Usuń
 3. To nie podburzanie tylko fakty.A co zostało zrobione? Czy to jakieś zaskoczenie dla władzy ze to generuje koszty? A odbić drogi internauto to może się oranzada

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety fakty są takie,że stawki dla pracowników rosną, a przewidywane kwoty w przetargach nie. Przy takim zadaniu można było przewidzieć iż koszty będą wyższe niż zakladano.

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Za opóźnienia w rozbudowie pewnie zapłaci Wykonawca...? Może redakcja by się zapytała jak to wygląda?
  2. Wątpię, czy tak mały samorząd od tak znajdzie kilka milionów na most w Kobylnikach. Niby skąd? Przecież to kilka milionów...
  3. Przecież na Termomodernizację dopiero podpisano umowę. Jakie opóźnienie?
  4. Czy to wina Urzędu, że na rynku budowlanym jest teraz taka sytuacja, że ceny robót podwajają ich wartość?

  Może trochę warto poczytać zanim się będzie krytykować, no chyba, że to przedwyborczy krytyka... Poza tym akurat w tym roku dużo się udało zrobić w mieście.

  OdpowiedzUsuń
 6. Poczekajcie kruszwiczanie, za rok wybory! To i kładka będzie i nawet fontanna na Rynku pewnie. Trzeba będzie wykazać się, cóż to nam władza dobrego zrobiła. I nie, żebym się czepiał, bo za to, co dobre chwalić należy, ale też krytycznie na pewne sprawy trzeba spojrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 7. Oczywiście ze to przed wyborcza krytyka. W jaki inny sposób mieszkańcy mogą rozliczyć władze jeśli nie w wyborach? Widzę że mój oponent coś słabo z argumentacją. To jeszcze raz 1-to ze za opóźnienia zapłaci wykonawca oznacza ze można zwlekać z rozbudowa? 2-jak nie ma pieniędzy to mostu tez nie będzie? 3-jakie opóźnienie? Przecież pierwszy wykonawca się wycofał. Faktycznie radze poczytać! 4-nie wina urzędu ale niegospodarności ludzi uchwalajacych wydatki w tym i władz miasta. No i na koniec raz jeszcze pytam co konkretnie udało się zrobić w mieście w tym roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozbudowa urzędu miała być finansowana ze sprzedaży budynków przy Niepodległości. Nie wyszło. Dorzucono hotel sportowy. Też nie poszedł. Więc skąd pieniądze na rozbudowę? Radni powinni to sprawdzić, bo może czegoś nie wiedzą. I oby nie okazało się, że opóźnienia to efekt braku kasy i wykonawca dobrze o tym wiedział.

   Usuń
 8. Kładka by się przydała jako pewnego rodzaju atrakcja (także udogodnienie) dla rowerzystów. Piesi są w stanie pokonać schody. Z pewnością koszt tej inwestycji będzie niemały i lepiej byłoby wykorzystać te środki na sfinansowanie projektu ścieżki rowerowej w kierunku Bródzek czy Inowrocławia. Sfinansowanie budowy ścieżki rowerowej do Inowrocławia nie jest w stanie udźwignąć nasza gmina. A może się mylę ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Atrakcją jest już amfiteatr za kilka baniek i pseudo muzeum przy Mysiej Wieży. Ten pierwszy prawie cały rok stoi pusty, a to drugie to w obecnym pomyśle jakaś pomyłka

   Usuń
 9. Co z budową urzędu?

  OdpowiedzUsuń