Dziś mija 3 lata od powstania naszego serwisu informacyjnego-MojaKruszwica.pl


 

Kilka tysięcy informacji, dziesiątki tysięcy zdjęć i setki opisanych wydarzeń oraz poruszanych tematów. Dokładnie trzy lata temu powołaliśmy do życia nasz serwis informacyjny.
 

Portal MojaKruszwica.pl działalność rozpoczął 13 grudnia 2014 roku. I szybko zyskał sympatię mieszkańców Kruszwicy i okolic. Od września ubiegłego roku, portal stanowi trzon rozwijającej się Kujawskiej Grupy Medialnej.

- Mieszkańcy cenią sobie szybkość przekazywanej informacji, a my staramy się, aby była ona podawana na bieżąco i jak najczęściej. Mieliśmy sporo obaw zwłaszcza na początku istnienia serwisu. Dotyczyły one ilości publikowanych informacji w ciągu jednego dnia. Okazuje się, że już po roku mieszkańcy zdążyli się przyzwyczaić do tego, że warto nas odwiedzać codziennie-mówi Przemysław Bohonos redaktor naczelny MojaKruszwica.pl

Kruszwicki portal dziennie publikuje od 4 do nawet 8 informacji na tematy związane z Kruszwicą. W ubiegłym roku stał się częścią Kujawskiej Grupy Medialnej.

- MojaKruszwica.pl to nasz pierwszy portal, który sprawdził się w zakresie informowania mieszkańców o bieżących wydarzeniach. Cieszymy się, że na stałe wpisaliśmy się w nadgoplański krajobraz i kruszwickie społeczeństwo. Dowodem zaufania są statystyki, które możemy udostępnić publicznie-mówi Agata Dudek z Kujawskiej Grupy Medialnej.

Serwis informacyjny jest otwarty na współpracę z innymi podmiotami gospodarczymi i społecznymi. Wśród partnerów i współpracowników portalu są od lat firma footoo.pl oraz Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne.

- Na bazie i doświadczeniu portalu MojaKruszwica.pl powstają kolejne serwisy informacyjne. W październiku 2015 roku dołączył do nas Kurier Kruszwicki. W listopadzie 2016 roku MojeIno.pl, a 13 grudnia 2016 roku MójRadziejów.pl oraz MojeStrzelno.pl. Dziś kolejne portale Kujawskiej Grupy Medialnej powstają w sąsiednich gminach, a także powiatach. Ostatnio w Toruniu i Bydgoszczy. Mamy wiele pomysłów. O wszystkich informować będziemy na bieżąco - dodaje rzecznik prasowy Kujawskiej Grupy Medialnej Joanna Śmigielska Bernaś

Serwis MojaKruszwica.pl w ciągu trzech lat odnotował 6,57 mln wyświetleń.Tylko w tym roku serwis odwiedzony został 2,2 miliona razy. Średnia ilość odwiedzin dziennie to sześć tysięcy.

Najbardziej popularny tekst w tym roku osiągnął ponad 41 tysięcy wyświetleń i dotyczył walczącego z chorobą Krzysztofa, mieszkańca nadgoplańskiej gminy. W czołówce materiałów znalazł się także apel o pomoc dla chorego Norberta (35 tysięcy wyświetleń) i relacja z Majówki (trzy teksty łącznie odnotowały oglądalność rzędu 50 tysięcy odsłon).
 
Użytkownicy portalu MojaKruszwica.pl preferują system operacyjny Android (59%). Na drugim miejscu znalazł się Windows (29%) oraz Apple (10%).

Serwis jest także odwiedzany poza Polską. Najwięcej wyświetleń rocznie odnotowuje w Wielkiej Brytanii (66 tysięcy), Stanach Zjednoczonych (53 tysiące) oraz Niemczech (42 tysiące). Na dalszych pozycjach znalazły się Holandia, Francja, Ukraina i Rosja.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment