Zmarł Stanisław Sulczyński. Miał 82 lata-MojaKruszwica.plZmarł Stanisław Sulczyński, kruszwicki pedagog, radny Rady Miejskiej, społecznik i działacz.


Stanisław Sulczyński urodził się 24 lutego 1935 roku. Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Studia wyższe kontynuował na Uniwersytecie Warszawskim i w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy. Od 1958 roku nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Kruszwicy. 

- Był doskonałym plastykiem. Prace Pana Stanisława Sulczyńskiego - scenografie szkolnych i miejskich uroczystości zawsze wzbudzały ogólny zachwyt. Niezwykły talent i zmysł artystyczny Pana Sulczyńskiego doceniali nie tylko jego uczniowie i koledzy z pracy ale i całe społeczeństwo - czytamy w jednej z publikacji Szkoły Podstawowej nr 2 w Kruszwicy.

Od 1971 roku przez dwa następne lata dyrektor placówki. Na emeryturze od 1990 roku. W latach 1990-1994 radny Rady Miejskiej Gminy Kruszwica. W czasie kadencji pełnił funkcję przewodniczącego komisji oświaty, kultury, sportu, turystyki, zdrowia i spraw socjalnych.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

1 komentarze:

  1. Pan Sulczyński dołączył do Pana Borzyszkowskiego. Nauczyciele, którzy wzbudzali respekt i wielki szacunek. [*]

    OdpowiedzUsuń