Wciąż nie wiadomo kiedy zakończą się prace nad rozbudową Urzędu Miejskiego-MojaKruszwica.pl

 
 
- Prace związane z rozbudową Urzędu Miejskiego są na etapie wykończeniowym - dowiadujemy się w kruszwickim magistracie. Termin otwarcia nowej części budynku przy Nadgoplańskiej pozostaje nieznany.

 
O konieczności rozbudowy Urzędu Miejskiego w Kruszwicy mówi się 2015 roku. Nowa inwestycja miała doprowadzić do centralizacji administracji samorządowej oraz wprowadzenia oszczędności związanej z jej funkcjonowaniem.
 
Dotychczasowy budynek przy ulicy Nadgoplańskiej ma zostać powiększony o pomieszczenia dla rady miejskiej, dział ewidencji ludności oraz Urzędu Stanu Cywilnego. Instytucje te znajdowały się w osobnych budynkach przy ulicach Niepodległości i Kraszewskiego. Teraz miały zostać przeniesione do budynku przy ulicy Nadgoplańskiej. Wciąż nie wiadomo kiedy prace się zakończą.
 
- Prace związane z rozbudową Urzędu Miejskiego w Kruszwicy są na etapie wykończeniowym. Jednocześnie informujemy, że pomimo wielokrotnych ponagleń ze strony inwestora wykonawca pozostaje w zwłoce z oddaniem przedmiotu umowy - informuje Joanna Dzikowska z Urzędu Miejskiego w Kruszwicy.
 
Tymczasem prace rozpoczęły się w maju 2016 roku. Spośród 35 zaplanowanych na ubiegły rok inwestycji, rozbudowa obiektu wyniosła 49,73% wszystkich środków przeznaczonych na inwestycje.
Dziś podjęliśmy próbę kontaktu z wykonawcą inwestycji. Zapytaliśmy go o to, skąd wynikają opóźnienia w realizacji zadania, na jakim etapie prowadzone są obecnie prace oraz kiedy zostaną one ukończone.
 

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

3 komentarze:

  1. Chyba jaja sobie ktoś robi. Za publiczne pieniądze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Może niech jakiś urzędnik przeczyta umowę i zrobi z niej użytek. Przecież w takich sytuacjach wywala się firmę i bierze inną. Ale pewnie, Darek:"co ja mogę?"...

    OdpowiedzUsuń
  3. Spacerując z psem przeczytałem na żółtej tablicy, że na tej budowie pracuje 60 osób ... tylko kiedy

    OdpowiedzUsuń