Ludzie Mówią: Mamy problem z wiejskimi drogami. Czy ktoś się nami zainteresuje? [POCZTA]-MojaKruszwica.plMieszkańcy wsi Tarnówko informują o kolejnych problemach związanych z drogą w swojej okolicy. Zdaniem internautów, podobnie jak w ubiegłych latach, jest ona systematycznie niszczona. 


- Chciałbym poruszyć obecny co roku problem dróg wiejskich, które są własnością gminy. Na przekazanych Państwu zdjęciach jest droga w miejscowości Tarnówko. Jest to skrzyżowanie w kierunku drogi głównej i droga w kierunku miejscowości Kicko. Ponadto zaczęła się kampania buraczana i poruszające się drogą traktory wyciągają bardzo dużą ilość błota na drogę asfaltową. Wszytko to niszczy drogę gruntową do Kicka - twierdzi jeden z internautów.

- Rozumiem potrzebę wywozu buraków, ale chyba do obowiązków tam pracujących należy też posprzątanie po sobie. Problem ten jest taki sam co rok. Czy nikt z gminy nie może w tym czasie zainteresować się takimi miejscami? Przecież to jest dewastacja własności gminy. Na wiosnę trzeba będzie drogi naprawiać z budżetu  gminy. Nie wspomnę już bezpieczeństwie osób, które drogą się poruszają. Łatwo wpaść w poślizg i spowodować wypadek. Może wreszcie ktoś się tym zainteresuje?-dodaje rozmówca.

Dane internauty tylko dla wiadomości redakcji.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

5 komentarze:

 1. Niestety historia zatacza koło. Pieniądze, które generuje ta droga idą w to przysłowiowe błoto, choć tutaj rzeczywiście błoto. Gm Kom- Rol ciągle dewastuje drogę, więc może powinno mieć wkład w jej naprawę. Może mandaty za zabrudzenia drogi gminnej. Niedługo nie będziemy wiedzieć, czy to droga, czy ich pole. Przecież finansami ze zbiorów Kom - Rok nie podzieli się z Gminą. Po pisemnym wniosku do gminy w sprawie owej drogi otrzymaliśmy odpowiedź, że zostanie ona wpisana do listy drog gminnych do naprawy. Pytanie, czy tak sie stało? Może w takim razie istnieje jakaś możliwość, aby tą drogę naprawić , tak jak ma to miejsce w Polanowicach. Drogę w dużej mierze niszczy Kom - Rok, to może w końcu stanie on na wysokości zadania i spróbuje znaleźć złoty środek, aby nie dewastować drogi, bo nie jest ich własnością .

  OdpowiedzUsuń
 2. Droga? droga? droga to życie! Parafrazując klasyka można zapytać, co to takiego jest droga? Jednak zastanówmy się czym jest ta droga dla mieszkańców wsi Tarnówko i Kicko. Jakimż niezbędnym elementem w krwioobiegu tych dwóch organizmów jest ta droga. Dla prawidłowego funkcjonowania lokalnych społeczności niezbędny jest stały kontakt z otaczającym go światem zewnętrznym. Taki kontakt zapewniają droga Tarnówko-droga krajowa nr 62 oraz droga Kicko-droga krajowa nr 62. Czym więc jest droga Tarnówko Kicko. Otóż niczym aż tak ważnym żeby drzeć włosy z głów na widok odrobiny ziemi nawiezionej z pól przy wywózce płodów rolnych. Po skończonych pracach drogę tą będzie można bardzo łatwo odrestaurować przy użyciu zwykłej równiarki. Gdyby tak za to ci wszyscy mieszkańcy, co tak boleją nad stanem tej "bardzo uczęszczanej drogi" zastanowili się nad stanem czystości otoczenia, w którym żyją i mieszkają i zaczęli sprzątać, świat stałby się zupełnie znośny. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widać że ktoś ma do swojego domostwa utwardzoną drogę i nie wie tak na prawdę co znaczy codziennie zmagać się w drodze do szkoły czy pracy z błotem i wszechobecnymi dziurami... Sytuacja podobna z resztą jak droga dojazdowa do miejscowości Kicko od drogi krajowej nr 62. Chciałbym uświadomić przedmówce że tutaj też mieszkają ludzie którzy chcieliby żyć normalnie a nie codziennie zmagać się z uciążliwa droga psując zawieszenie w swoim aucie lub też brudzac codziennie buty i czyszczące je setki razy i tak w kółko. Proponuję zastanowić się nim się coś powie a że strony władz samorządowych liczę tym razem na konkretne kroki. Może by tak zrobić nawierzchnie raz a dobrze i mieć spokój na dłuższy czas?

  OdpowiedzUsuń
 4. Widać że ktoś ma do swojego domostwa utwardzoną drogę i nie wie tak na prawdę co znaczy codziennie zmagać się w drodze do szkoły czy pracy z błotem i wszechobecnymi dziurami... Sytuacja podobna z resztą jak droga dojazdowa do miejscowości Kicko od drogi krajowej nr 62. Chciałbym uświadomić przedmówce że tutaj też mieszkają ludzie którzy chcieliby żyć normalnie a nie codziennie zmagać się z uciążliwa droga psując zawieszenie w swoim aucie lub też brudzac codziennie buty i czyszczące je setki razy i tak w kółko. Proponuję zastanowić się nim się coś powie a że strony władz samorządowych liczę tym razem na konkretne kroki. Może by tak zrobić nawierzchnie raz a dobrze i mieć spokój na dłuższy czas?

  OdpowiedzUsuń
 5. Przykre. Rolnicy dostają dotację a mie potrafią o przepraszam niechce im się sprzątać "gnoju" który powstaje na drogach. Sukowy droga zryta dziura na dziurze. Mial byc remont wr wrzesniu tak mowila soltyska. Sciema totalna.

  OdpowiedzUsuń