Kruszwica: Uciekał przed policją i był nietrzeźwy. Jechał bez uprawnień-MojaKruszwica.pl
Policjanci z Kruszwicy wyjaśniali sprawę z 34-letniego mieszkanica powiatu mogileńskiego. Za przestępstwa, które popełnił na drodze grozi mu nawet do 5 lat więzienia.


Mężczyzna wraz z pasażerem postanowił urządzić przejażdżkę po gminie Kruszwica. Patrol komisariatu kruszwickiego próbował go w miejscowości Sukowy. 

- Gdy policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania się, ten zbagatelizował to, przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi rozpoczęli pościg. W pewnym momencie kierujący wjechał w pole, wyskoczył z samochodu i zaczął uciekać na pieszo. Nic mu to nie dało, bo policjanci chwilę później zatrzymali go - przekazuje Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu.

Mężczyzna poruszał się samochodem marki Fiat 170. Nie posiadał przy sobie dokumentów. Szybko ustalono jednak jego tożsamość. Sprawdzono też stan trzeźwości 34-latka.

- Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Do czasu wyjaśnienia trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu dowodów w sprawie, policjanci postawili mężczyźnie zarzut z art.178 § 4 i 178 b kodeksu karnego. Będzie on musiał ponieść konsekwencje prowadzenia pojazdu bez uprawnień, pod wpływem alkoholu, za które był już w przeszłości skazany oraz za przestępstwo niewykonania policyjnego polecenia do zatrzymania się. Mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat - dodaje Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz