Wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego na rajdzie rowerowym-MojaKruszwica.plGrupa dziewcząt kruszwickiego MOW wzięła udział w rajdzie rowerowym pod nazwą "Promienisty Rajd Gęsi Gęgawy". Dziewczęta w trasę ruszyły pod opieką wychowawców Michała Cieślaka i Rafała Piaskowskiego.


Trasa rajdu liczyła blisko 53 km i przebiegała przez Racice, Kościeszki, Rzeszynek, Lubstówek, Ostrówek, Potrzymiech, Ostrówek, Złotowo, Popowo, Witowice, Janocin i Tarnowo. 

- Uczestnicy rajdu wyruszyli w drogę spod Mysiej Wieży o godz. 9:30. Po pierwszych kilometrach jednej z wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego zabrakło sił, w wyniku czego, pod opieką wychowawcy Michała Cieślaka powróciła do ośrodka. Pozostali uczestnicy po drodze do celu, podziwiali krajobrazy otaczającej przyrody, w tym zabytki m. in. Spichlerz zbożowy z XVIII w. w miejscowości Rzeszynek. Organizatorzy rajdu opowiedzieli historię jednej z ostatnich starych budowli drewnianych w województwie kujawsko-pomorskim, po czym wyruszyliśmy w dalszą drogę - relacjonuje Rafał Piaskowski.

O godzinie 12:00 uczestnicy dotarli do "Rysiówki" w miejscowości Potrzymiech, gdzie zorganizowano piknik. Na miejscu zorganizowano również konkurs wiedzy o gęsi gęgawie.

- W konkursie udział brali przedstawiciele PTTK z Inowrocławia, PTTK z Kruszwicy, PTTK z Konina jak również wychowanki MOW z Kruszwicy. Pytania były podchwytliwe i wymagały wiedzy od uczestników. Po skontrolowaniu prac, podsumowano wyniki. Jak się okazało, dziewczętom z MOW zabrakło szczęścia i pozwoliły na zajęcie miejsca I przedstawicielom PTTK z Inowrocławia, miejsca II PTTK z Kruszwicy, miejsca III PTTK z Konina. Na zakończenie podziękowano za wspólnie spędzony czas i obdarowano wszystkich wytrwałych prezentem w formie kalendarza na rok 2018 - dodaje rozmówca.

Rajd zorganizowany został przez PTTK Kruszwicy oraz Nadgoplański Park Tysiąclecia z okazji obchodów 50-lecia. Uczestnictwo wychowanek w rajdzie było okazją do współpracy ze społecznością lokalną, a także uczczeniem Światowego Dnia Turystyki, obchodzonym corocznie 27. września.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz