Uczniowie "Jedynki" wzięli udział w akcji "Widoczny-bezpieczny"-MojaKruszwica.pl


Uczniowie klas pierwszych i grup "zerowych" po raz dziewiąty wzięli udział w akcji "Widoczny-bezpieczny". Akcję zorganizowano w ramach realizowanego w Szkole Podstawowej nr 1 w Kruszwicy profilaktycznego działania. 


Działania zostały zrealizowane w czasie między 18 a 28 września. Profilaktyczne przedsięwzięcie odbyło się pod tytułem "Wiem!-Potrafię zadbać o własne bezpieczeństwo. Wiedza, która ratuje życie".

- Uczniowie chętnie uczestniczyli w działaniach, takich jak pogadanki w klasach przeprowadzone przez wychowawców klas pierwszych nt. bezpiecznej drogi do i ze szkoły, zajęcia praktyczne w terenie pod opieką wychowawców, czy konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”(organizowany przez Market Mini „Mrówka” w Kruszwicy przy współpracy ze szkołą). Oprócz tego zorganizowano także quiz dotyczący znajomości zasad ruchu drogowego, postępowania w sytuacjach zagrożenia życia, czy w kontakcie z osobą nieznajomą. Akcje zakończyło spotkanie profilaktyczne z udziałem uczniów klas pierwszych i wychowawców tych klas, policji, przedstawicieli  Marketu Mini „Mrówka” i dyrekcji szkoły - podaje placówka.

Akcja była koordynowana przez pedagog szkolną Aleksandrę Szymaniak. Wszystkie dzieci biorące udział w akacji otrzymały odblaski, a wyróżnieni w konkursie plastycznym i w quizie nagrody i upominki. Sponsorem nagród był Market Mini "Mrówka", który w tym roku włączył się do działań profilaktycznych. Akcja została zrealizowana dzięki współpracy szkoły z kruszwickim Komisariatem Policji.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz