Teresa Tenerowicz: Jestem zwolenniczką jednomandatowych okręgów wyborczych-MojaKruszwica.plW ubiegłym tygodniu informowaliśmy o ewentualnych zmianach w ordynacji wyborczej samorządów. Z informacji udostępnionych przez Gazetę Polską Codziennie czeka nas m.in. likwidacja jednomandatowych okręgów wyborczych. 


Likwidacja jednomandatowych okręgów wyborczych to nic innego jak powrót do starego systemu głosowania. Niezbyt podoba się on lokalnym samorządowcom. O zdanie w tej sprawie poprosiliśmy radną Teresę Tenerowicz.

- Nie mamy wpływu na ordynację wyborczą do samorządu ale uważam, że jednomandatowe okręgi wyborcze w pełni się  sprawdziły. Popieram w tej sprawie panów Andrzeja Michalaka, Tomasza Łożyńskiego i Artura Grobelskiego - mówi w rozmowie z naszym serwisem Teresa Tenerowicz.

O likwidacji jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach w mniejszych miastach i zakaz równoległego startu kandydatów na różne stanowiska to tzw. dwa postulaty polityczne Prawa i Sprawiedliwości, które  mają znaleźć się w nowym kodeksie wyborczym. O sprawie poinformowała wczoraj "Gazeta Polska Codziennie".

- Jeśli mam być szczera uważam, że możliwość głosowania w jednomandatowych okręgach wyborczych powinniśmy mieć nie tylko w samorządach ale również na każdym szczeblu samorządowym oraz w wyborach do sejmu i senatu. Powrót do list wyborczych znów da możliwość zasiadania w Radzie Miejskiej osobom z 20 lub 30 głosami, którzy znajdą się na tzw. mocnej liście. Ponadto w przypadku naszej obecnej ordynacji wyborczej wiadomo na kogo głosować i rozliczać w czasie wyborów - dodaje radna.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

2 komentarze:

  1. To że coś jest lepsze nie znaczy że jest słuszne. Chodzi o to aby cofnąć, przejąć i zabetonować na lata możliwość zmiany władzy. Będzie partyjniactwo, kolesiostwo, kumoterstwo na skalę jaką pamiętamy z lat 80-tych. Ludzie którzy będą coś chcieli zrobić w Samorządach jeśli nie będą z właściwej strony to nie będą mieli szans nawet się odezwać. Widać że Polacy najlepiej się czuja jak są za mordy mocno trzymani.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polakom jak widać wystarczyło rzucić 500zł. a ci jak dzicz rzuciła się by nogi łaskawców lizać,dziś już tego nikt nie zabierze bo to by było polityczne harakiri więc nie widzę powodu by dalej lizać stopy władcy kota,por już pogonić Dojną Zmianę na cztery wiatry bo z nowości to nam tylko to pincet zostanie a reszta zostanie cofnięta do czasów Gomółki albo i Bieruta bo Gierka to już przerabiamy

      Usuń