Świetlice w gminie nie mają numerów. Radny prosi o szybkie załatwienie sprawy - MojaKruszwica.plNa wrześniowej sesji Rady Miejskiej Andrzej Michalak odniósł się do sytuacji świetlicy wiejskiej w Kobylnikach. Budynek, jak i pozostałe obiekty na terenie naszej gminy nie posiadają adresów numerycznych poza opisem "Świetlica".


Problem świetlic na terenie nadgoplańskiej gminy poruszył radny Andrzej Michalak. Samorządowiec na przykładzie placówki w Kobylnikach przypomniał, że nie posiada ona numeru, a jedynym jej adresem jest... "Świetlica". Obiekt co cztery lata funkcjonuje też jako miejsce Obwodowej Komisji Wyborczej.

-  Zgłaszałem ten problem kiedyś, kompetentnym osobom w gminie, ale sprawa nie została do dziś załatwiona. Jaki to problem? Okazuje się, że poważny. Od maja próbujemy zarejestrować Stowarzyszenie Dwa Kłosy. Podaliśmy adres siedziby "Świetlica". Po dwóch miesiącach sąd odrzucił wniosek tylko i wyłącznie z powodu braku numeru w adresie. Teraz czekamy za kolejnym rozpatrzeniem wniosku, w którym  musieliśmy podać numer prywatnego mieszkania - mówił podczas sesji Andrzej Michalak.

Samorządowiec poinformował, że z jego wiedzy wynika, że podobną sytuację posiadają również inne wiejskie świetlice. Sytuacja jest poważna bowiem oprócz problemów związanych z kwestiami formalnymi w Krajowym Rejestrze Sądowym, brak numeracji może spowodować inne komplikacje natury prawnej.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz