Skutki nawałnicy: Pięć interwencji strażaków. Powalone drzewa, częściowy brak prądu w kilku miejscowościach


Wczoraj w nocy z 4 na 5 października przez województwo kujawsko-pomorskiego przeszły intensywne opady deszczu połączone z wiatrem. W przypadku nadgoplańskiej gminy noc była raczej spokojna, choć nie obyło się bez szkód.


Komunikat w sprawie nawałnicy przysłało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz wojewoda kujawsko-pomorskiego. Przez teren województwa kujawsko-pomorskiego przeszedł front atmosferyczny, któremu towarzyszyły opady deszczu połączone z wiatrem o prędkości przekraczającej 100 km na godzinę.

Jak podaje Krzysztof Kozłowski komendant Gminny OSP w nocy odnotowanych zostało pięć wyjazdów. W czterech przypadkach były to powalone drzewa. Strażacy ruszyli również z interwencją do Rzepowa gdzie uzyskali informacje o zerwanym dachu na budynku gospodarczym. Okazało się, że uszkodzeniu uległ eternit. Materiał został zabezpieczony.

Nie obyło się również bez awarii prądu. Takowe miały mieć miejsce w miejscowości Głębokie oraz Kobylnica. Ponadto na ulicy Niepodległości jedno z drzew przewróciło się na dach garażu.

Fot. Archiwum
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz