Seniorzy z całej gminy świętowali w Kruszwicy [FOTO+VIDEO]-MojaKruszwica.plUroczystą Mszą świętą rozpoczęły się wczoraj Obchody Gminnego Dnia Seniora. Celem nowego, kruszwickiego święta ma być docenienie osób starszych.


Święto Seniora rozpoczęło się w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy. O wpisanie go w kruszwicki kalendarz imprezy, zabiegali członkowie klubów seniora i Uniwersytetu III wieku. 

- Dzień Seniora  ma być świętem szczególnym, świętem ludzi starszych, którym należy się  szacunek  i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość , jakim  obdarowują młodsze pokolenie. To oni  są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują  stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje  naszego regionu - przekazywał radny  Rady Miejskiej Andrzej Michalak.

Dalsze uroczystości Gminnego Dnia Seniora przeniosły się do Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit". Tam zapewniono występ artystyczny. Na scenie pojawiła się Grażyna Nita.- Od wielu lat spotykaliśmy się na Jesiennych Spotkaniach Seniorów, które były potrzebne ale miały inny charakter niż dzisiejszy Gminny Dzień Seniora. Powołaliśmy Senioralny Zespół Doradczy Burmistrza Kruszwicy aby lepiej spełniać to, o czym mówi Pan Andrzej Michalak. Abyśmy byli na bieżąco z potrzebami seniorów w naszej gminie. Abyśmy wiedzieli co zbudować, unowocześnić i zmienić by służyło wszystkim mieszkańcom gminy - powiedział Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Podczas uroczystości wręczono oficjalne nominacje do Senioralnego Zespoołu Doradczego Burmistrza Kruszwicy. Otrzymali je Henryka Derezińska, Maria Jóźwiak oraz Andrzej Michalak (osoby wytypowane przez Burmistrza Kruszwicy) oraz Anna Lewandowska, Henryk Mądrowski i Barbara Plutowska (kluby Seniora i Stowarzyszenie UTW w Kruszwicy).  


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz